Home / WSBK / Już 18 kierowców w stawce!

Już 18 kierowców w stawce!

Stawka kierowców World Superbike Championship powiększyła się do osiemnastu zawodników. Wszystko za sprawą zespołu Pedercini Kawasaki, który podał skład w tej kategorii wyścigowej. Tak więc do listy startowej możemy dopisać Alexandra Lundha i Federico Sandiego.

Alexander Lundh, to 27-mio letni zawodnik, który poprzedni sezon rozpoczął w kategorii Moto2 w zespole Cresto Guide MZ Racing. Jednakże na skutek odniesionej kontuzji ręki, musiał opuścić tę kategorię wyścigową. Polscy kibice pamiętają zapewne tego zawodnika, kiedy to zastępował w ubiegłym sezonie kontuzjowanego Pawła Szkopka podczas rundy na Silverstone, która miała miejsce 5 sierpnia. Po tym występie, znalazł zatrudnienie w zespole Pedercini Kawasaki, z którym wystąpił w trzech ostatnich rundach sezonu.

Teraz, zespół postanowił dalej kontynuować współpracę z tym zawodnikiem, z czego niewątpliwie zadowolony jest sam zainteresowany. Jestem bardzo szczęśliwy, że pozostaję w mistrzostwach Superbike z zespołem Pedercini.” – przyznał szwedzki zawodnik. „Moje pierwsze doświadczenia w tych fascynujących i konkurencyjnych mistrzostwach były niezapomniane i dam z siebie wszystko co najlepsze, aby poprawić swoje wyniki.”

W zeszłym roku od razu zapoznałem się z całą rodziną Pedercini. Są profesjonalistami i jesteśmy zgodni co do przyszłorocznych celów. Nie mogę się już doczekać jazdy na mojej Kawasaki ZX10R podczas jazd testowych, które zaplanowano w Jerez na koniec stycznia i jestem pewny dobrego, wspólnego sezonu. „ – powiedział Alexander Lundh.

Natomiast jego team-partnerem będzie równie doświadczony – choć dopiero 23-letni, Federico Sandi. Ma on już za sobą przygodę z klasą 125ccm i 250ccm w Mistrzostwach Świata, FIM Superstock 1000, CIV Superbike i World Superbike. W ubiegłym sezonie startował w europejskich mistrzostwach Superbike, a także wystartował z „dziką kartą” w rundzie w San Marino na motocyklu BMW.

„Jestem bardzo zadowolony z osiągniętego porozumienia z zespołem Pedercini. Chcielibyśmy uzyskać dobre wyniki, a ich motocykle są niewątpliwie konkurencyjne. W końcu wezmę udział w pełnym sezonie Mistrzostw Świata Superbike i jest to dla mnie dobry bodziec.”powiedział włoski 23-letni zawodnik urodzony w miejscowości Voghera. „Chcę czerpać korzyści z doświadczenia jakie zdobyłem startując w różnych seriach i klasach, a moim celem są miejsca w pierwszej dziesiątce – chociaż jest wielu fabrycznych zawodników i maszyn. Jestem szczęśliwy, że już niedługo będę testował w Jerez , a potem na Phillip Island. Potrzebuję czasu spędzonego na torze, aby czuć się komfortowo: zarówno z zespołem jak i motocyklem. Nie mogę się doczekać początku sezonu.”zakończył swoją wypowiedź Federico Sandi.

AUTOR: migal

Komentarze: 1

  1. jeszcze 40 dni i początek sezonu pierwsza runda w Australi to zawsze coś pięknego ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
146 zapytań w 1,357 sek