Home / WSBK / Kolejne testy kierowców Hondy

Kolejne testy kierowców Hondy

Chociaż do rozpoczęcia sezonu 2013 pozostaje jeszcze wiele czasu, to zespoły, które od przyszłego sezonu zamierzają pojawić się w padoku World Superbike Championship nie marnują czasu. Jednym z takich zespołów jest PATA Honda, która jako jedna z kilku ekip zakończyła kolejny cykl przygotowań do następnej edycji mistrzostw.

Testy – które zakończyły się w ubiegłym tygodniu na hiszpańskim torze Motorland Aragon, nie były zbyt udane dla ekipy Hondy. Wszystko ze względu na pogodę , która nie sprzyjała motocyklistom. Jednakże pomimo tego, zarówno Jonathan Rea jak i Leon Haslam, mogli (szczególnie drugiego dnia) przetestować kilka nowych podzespołów swojego motocykla Honda CBR 1000RR.

Sytuacja była nieco frustrująca, ponieważ „straciliśmy” pierwszy dzień i musieliśmy czekać aż do południa drugiego dnia, zanim mogliśmy wyjechać na tor. Sprawdzaliśmy kilka nowych podzespołów układu hamulcowego i poprawiliśmy je – zarówno pod kątem ich wydajności jak i trwałości – więc test był pozytywny.” powiedział Jonathan Rea. „Również nowy wahacz dobrze współpracował z nowymi 17-calowymi kołami, ale wciąż musimy pracować nad innymi częściami podwozia, które wciąż są nam dostarczane. W Jerez musimy przetestować parę innych rzeczy – między innymi elektronikę, na którą czekam z niecierpliwością.” powiedział kierowca Hondy z numerem #65.

Na mokrym torze wykonałem kilka okrążeń, aby bardziej przyzwyczaić się do motocykla.”rozpoczął swoją wypowiedź Leon Haslam. „Kiedy tor zaczął w końcu wysychać, zacząłem sprawdzać wiele nowych rzeczy. Testowałem je na twardej oponie, na której dobrze się czułem. Kiedy zmieniłem ją na bardziej miękką, podczas wejścia w pierwszy zakręt „straciłem tył” , motocykl uderzył w bandę i uległ poważnemu uszkodzeniu. Nie dało się go naprawić.”

Mechanicy przygotowali zapasowy motocykl, ale był on zupełnie inny. Jednak wykonanie jednego okrążenia na miękkiej oponie, pozwoliło mi lepiej wyczuć wahacz, więc nie mogę się już doczekać wypróbowania go z kilkoma innymi rzeczami podczas testów w Jerez.” – zakończył swoją wypowiedź #91.

Zanim rozpocznie się zimowa przerwa, kierowców Hondy czekają jeszcze ostatnie testy, które odbędą się pod koniec listopada na torze Jerez de la Frontera. Obiekt ten,  będzie również gospodarzem ostatniej rundy  sezonu 2013.

AUTOR: migal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
148 zapytań w 1,625 sek