Home / WSBK / Nie będzie zastępstwa za Monzę

Nie będzie zastępstwa za Monzę

Monza

Organizatorzy World Superbike potwierdzili, że za tor Monza, który wypadł z kalendarza, nie będzie wstawiona żadna inna runda. Tor znalazł się pierwotnie w kalendarzu z zastrzeżeniem, że zostaną wprowadzone odpowiednie poprawki, dotyczące bezpieczeństwa.

Także tor zastępczy, Vallelunga, nie może trafić do serii WSBK, ponieważ w terminie nie zostaną wykonane modyfikacje, dotyczące przystosowania do WSBK.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Prawdopodobnie organizatorzy WSBK szukali porozumienia z portugalskimi obiektami Portimao i Estoril, ale nie udało się. Kalendarz będzie więc mieć trzynaście rund. Wydłużona zostanie więc przerwa wakacyjna. Od Laguna Seca (8-10 lipca) zawodnicy będą mieli wolne aż do rundy na Lausitzringu (16-18 września).

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
129 zapytań w 1,127 sek