Home / Slider / Problemy Węgier? Balaton Park może nie ugościć WSBK

Problemy Węgier? Balaton Park może nie ugościć WSBK

Czarne chmury zbierają się nad rundą World Superbike na Węgrzech. Mistrzostwa Świata motocykli produkcyjnych miały wrócić do tego kraju po 35-letniej nieobecności. Przypomnijmy, że WSBK gościło już na Hungaroringu w latach 1988-1990, a więc na początku rozwoju tej serii. Jak donosi portal GPone, te plany mogą się jednak zmienić.

Organizatorom mistrzostw, hiszpańskiej Dornie, ma bardzo zależeć na rundzie na Węgrzech. Tor Balaton Park znalazł się w tegorocznym kalendarzu, jednak o tym, że coś może być nie tak, dowiedzieliśmy się już wcześniej. Obiekt ten znalazł się także w kalendarzu MotoGP na sezon 2024, gdzie stanowił rezerwę. Jednak gdy odwołano GP Argentyny, mające odbyć się w pierwszej części sezonu, nie podjęto żadnej próby włączenia go do kalendarza.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Teraz doniesienia mają potwierdzać, że tor po prostu nie jest gotowy na sierpniowe ściganie. Jednak runda WSBK na Węgrzech ma się odbyć: organizatorzy rozważają przeniesienie jej na inny tor, świetnie znany choćby z cyklu Alpe Adria: Pannonia Ring, położony 200km od stolicy, Budapesztu, niedaleko granicy z Austrią.

Źródło: gpone.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy zamierzasz zobaczyć na torze którąś rundę WSBK w sezonie 2024?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
148 zapytań w 1,765 sek