Home / Moto2 / Moto3 / Sam Lowes na Ducati w WSBK!

Sam Lowes na Ducati w WSBK!

Sam Lowes zmienia kategorie, lecz barwy pozostają takie same! Brytyjczyk dołączy w przyszłym sezonie do serii World Superbike, gdzie będzie się ścigał na motocyklu obecnego mistrza – Ducati Panigale V4 R. Nie zmieni jednak barw, bowiem ekipa Marc VDS utworzy jedno-osobowy zespół w Superbike’ach, a w Moto2 ponownie wystawi dwa motocykle. Sam nie będzie już sam, dołączy do brata bliźniaka – Alexa, – który niedawno przedłużył umowę z fabrycznym zespołem Kawasaki.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Sam Lowes: „Zawsze chciałem ścigać się w World Superbike. Po zdobyciu tytułu w Supersportach, byłby to normalny krok. Zdecydowałem się wtedy przejść do padoku Grand Prix. Jestem szczęśliwy i dumny, że mam za sobą tak udaną karierę w GP, podczas której świetnie się bawiłem. Czuję jednak, że nadszedł odpowiedni moment na przejście do WorldSBK, na spróbowanie innej maszyny i nauczenie się jak jeździć superbike’iem. Wierzę w siebie, i myślę, że mogę osiągnąć dobre wyniki.”

„Ducati radzi sobie teraz bardzo dobrze w wielu kategoriach, wykonują niesamowitą robotę. Możliwość korzystania z ich motocyklu będzie świetna, a jeśli spojrzysz na historię WorldSBK, wielu Brytyjskich zawodników miało niesamowite wyniki na Ducati, więc dodaje mi to dużo motywacji.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: marcvds.com

AUTOR: Maciej Marcinkowski

2007 | kontakt: [email protected]

komentarze 3

  1. Czyżby przekonali mamuśkę i mogą się już ścigać razem? ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
158 zapytań w 2,177 sek