Home / Slider / Szpital w BMW – Haslam wraca do WSBK

Szpital w BMW – Haslam wraca do WSBK

Z powodu kontuzji Michaela van der Marka oraz nieobecności zastępującego go Toma Sykesa, który także dochodzi do zdrowia po kilku złamaniach, BMW powołało Leona Haslama na rundę w Imoli w ramach mistrzostw świata WSBK, która to odbędzie się w najbliższy weekend. Przypomnijmy, że pierwszym zawodnikiem dalej pozostaje Scott Redding.

Czterdziestolatek, doświadczony weteran, powraca do mistrzostw, w których ostatnio rywalizował na pełny etat w 2021 roku. W poprzednim sezonie wystartował w trzech rundach z zespołem Pedercini Kawasaki, choć zdobył w 9 wyścigach zaledwie 4 punkty, natomiast w tym roku rywalizuje w brytyjskich mistrzostwach British Superbike właśnie z zespołem BMW Motorrad.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Dyrektor BMW Motorrad, Marc Bongers, powiedział w oświadczeniu: „Bardzo dziękujemy Leonowi za gotowość do przyjazdu na krótkie wezwanie na Imolę. Dobrze się znamy z przeszłości, gdzie razem świętowaliśmy sukcesy, a w tym sezonie ponownie dołączył do rodziny BMW Motorrad w BSB i jest zaznajomiony z nowym BMW M 1000 RR. Ma również dużo doświadczenia w WSBK i jesteśmy pewni, że szybko wróci do pełnej formy w Imoli”.

Źródło: motorcyclesports.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

Komentarze: 1

  1. Chyba w ten weekend jest Imola 14-16 lipca. :) („która to odbędzie się w przyszły weekend”)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
151 zapytań w 2,193 sek