Home / Slider / Toprak: „Na pierwszym okrążeniu po prostu się uśmiechałem”

Toprak: „Na pierwszym okrążeniu po prostu się uśmiechałem”

W końcu nadszedł ten dzień! Nieco ponad miesiąc po ostatnim wyścigu na Yamasze, Toprak Razgatlioglu zadebiutował na BMW M 1000 RR! Planowo, test miał się rozpocząć w poniedziałek, jednak z powodu prognoz pogody zapowiadających deszcz, El Turco wskoczył na swój nowy motocykl już w niedzielne popołudnie. Pomimo problemu technicznego, który pojawił się po dwóch okrążeniach, #54 zdołał przejechać 11 okrążeń po torze Portimao, a jego uśmiech w boksie powinien być ostrzeżeniem dla Alvaro Bautisty i Jonathana Rea.

Toprak Razgatlioglu: „Najpierw muszę powiedzieć, wreszcie! Czekaliśmy, aż dobiegnie końca mój kontrakt, ale w końcu jeżdżę BMW. Dla mnie, było bardzo pozytywnie, lubię mocne hamowanie, a hamowanie silnikiem też było bardzo skuteczne. W zespole panuje bardzo ciepła atmosfera i wszyscy są bardzo dobrymi ludźmi, więc jestem z tego powodu szczęśliwy. Pierwszy dzień już za nami, ale myślę, że w sumie przejechałem tylko 11 okrążeń, ale ważne było, aby zdobyć jakieś czucie. Pierwsza jazda była bardzo dobra i pozytywna.”

„Chcieliśmy sprawdzić moje ustawienia, ale dzisiaj tak naprawdę tego nie rozpoczęliśmy, ponieważ motocykl nie był gotowy. Wykorzystaliśmy pół dnia, od 12:00. Mieliśmy problem i wszyscy mówili, że to silnik, ale tak naprawdę był to problem z olejem. Straciłem przez to czas, ale mój ostatni przejazd był bardzo pozytywny, jako że przejechałem osiem okrążeń. Uczę się motocykla, ponieważ ten i mój poprzedni są różne. Jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ z każdym okrążeniem poprawiam się i uczę stylu motocykla. Muszę jeździć z moim stylem, ale w wolnych zakrętach czuję się teraz lepiej.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Na pierwszym okrążeniu po prostu się uśmiechałem, zwłaszcza na wyjściach z zakrętów. Znam mój stary motocykl bardzo dobrze po czterech latach, ale na wyjściu z ostatniego zakrętu czułem niewiarygodną moc, i po wzniesieniu nadal taką samą. Ten motocykl staje się coraz szybszy. Musiałem dostosować hamowanie w pierwszym zakręcie, ponieważ próbowałem tak jak wcześniej, ale szybko się zatrzymywałem. Ponadto po problemie w pierwszym zakręcie po lewej stronie toru był olej, więc korzystaliśmy ze środka. Nie było mi łatwo wjechać w pierwszy zakręt. W każdym razie, z każdym okrążeniem rozumiałem motocykl i przyczepność coraz lepiej. Połączenie gazu jest znacznie lepsze. Jestem bardzo szczęśliwy i mamy wiele części do sprawdzenia.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: worldsbk.com

AUTOR: Maciej Marcinkowski

2007 | kontakt: [email protected]

komentarze 4

  1. Toprak zadowolony,myślę że w sezonie wygra parę wyścigów,będzie bardzo trudno powalczyć o majstra ale trzeba próbować.

  2. Pierwszy mistrz na BMW ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
160 zapytań w 1,490 sek