Home / Slider / Toprak: „Próbuję z nim walczyć”. Wypowiedzi po 1. wyścigu na Imoli

Toprak: „Próbuję z nim walczyć”. Wypowiedzi po 1. wyścigu na Imoli

W 13 długich wyścigach World Superbike można zdobyć 325 punktów. Dokładnie tyle oczek zdobył w tych wyścigach Alvaro Bautista (Ducati), który po raz kolejny odjechał od swoich rywali, i ze sporą przewagą przekroczył linię mety. Kolejne drugie miejsce zdobył odchodzący po tym sezonie z Yamahy Toprak Razgatlioglu, a podium uzupełnił sześciokrotny mistrz świata – Jonathan Rea (Kawasaki). Pełne wyniki znajdziecie tutaj, natomiast poniżej wypowiedzi zawodników WorldSBK po 1. wyścigu na Imoli.

Alvaro Bautista: P4 (start) -> P1 (finisz): „To był trudny wyścig. Jestem zachwycony, bo nie spodziewałem się, że będę w stanie pojechać tak szybko, zwłaszcza po wczorajszych wolnych treningach, na których nie czułem się najlepiej. Jednak okrążenie po okrążeniu, odzyskałem pewność siebie, nawet pomimo ostrej walki. Próbowałem znaleźć miejsce, gdzie zaatakować Topraka, a kiedy poczułem, że wyczucie przodu jest dobre, mogłem go wyprzedzić. To była dobra sobota, ale teraz myślimy o jutrze.”

Toprak Razgatlioglu: P1 -> P2: „100. podium, ale teraz czekam na setne zwycięstwo! Dzisiejszy wyścig nie był zły, po prostu nie jestem w 100% zadowolony, bo zająłem drugie miejsce – moim celem na ten weekend jest wygranie wyścigu, na początku czułem się dobrze, ale kiedy opony zaczynają tracić przyczepność, jest bardzo ciężko. Widzę też, że Bautista ma bardzo dobre przyspieszenie na prostych – naprawdę ważna rzecz, która daje mu przewagę. Próbuję z nim walczyć, ale nie jest to możliwe. Lepsze drugie miejsce niż nic, zobaczymy jutro – zwykle jesteśmy bardzo mocni w krótkim wyścigu. Będziemy pracować nad poprawą przyczepności tylnej opony, a także nad 1. i 2. sektorem; gratulacje dla wszystkich zawodników, bardzo gorące warunki i niełatwy wyścig, wszyscy wykonali naprawdę dobrą robotę.”

Jonathan Rea: P7 -> P3: „Miejsce na podium to coś więcej niż się spodziewałem po wczorajszym popołudniu i dzisiejszym poranku. Naprawdę, myślałem że to będzie ciężka walka, aby znaleźć się w pierwszej piątce, patrząc na moje tempo po treningach. Ale jak się okazało byłem w stanie pojechać z Toprakiem i Alvaro i zostać z nimi. Trochę walczyli, a ja tam byłem. Zacząłem myśleć „może dziś jest dla mnie dobry dzień?” Ale kiedy Bautista wyprzedził Topraka, przyspieszył, Toprak trochę z nim odjechał i już nie miałem nic więcej. Trzecie miejsce jest dziś wystarczające. Gorące warunki są takie same dla wszystkich. Na motocyklu nie jest tak źle, nie odczuwa się tak bardzo upału na motocyklu. Ale wracając na podium, stojąc w słońcu, naprawdę to odczuwasz; w tym skórzanym kombinezonie, masz dość.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Andrea Locatelli: P2 -> P4: „Naprawdę wspaniale było prowadzić na początku wyścigu, byłem pewny siebie i mogłem naprawdę mocno naciskać. Ale wybór jakiego dokonaliśmy z przednią oponę, był chyba błędny, ponieważ zacząłem się ślizgać w lewych zakrętach, dlatego że nawierzchnia była niesamowicie gorąca, szczególnie w ostatniej szykanie. Nie było łatwo, ale ostatecznie był to całkiem niezły wyścig – 4. miejsce i niedaleko od podium. Musimy jeszcze trochę popracować i jutro powalczyć o podium. To mój pierwszy raz w Imoli na tym motocyklu, więc cieszę się, że mogę tak zacząć!

Michael Rinaldi: P8 -> P5: „Z pewnością na dzisiejsze kwalifikacje wpływ miały żółte flagi. Nadal nie jestem w najlepszej formie fizycznej, ale dałem z siebie wszystko, aby wrócić do wyścigu. Nie chciałem za bardzo naciskać, szczególnie na początku, bo ważne było zdobycie punktów. Próbowałem dogonić Locatellego, który jechał na czwartym miejscu, ale po wcześniejszym powrocie różnica była zbyt duża. Mam nadzieję, że uda mi się jutro dobrze wystartować w wyścigu Superpole, aby wyżej startować do drugiego wyścigu.”

Danilo Petrucci: P10 -> P6: „Jeden z najtrudniejszych wyścigów w mojej karierze. Było naprawdę gorąco, a przyczepność na torze była bardzo niska. Dziś rano zrobiliśmy tylko jedno okrążenie w FP3 i kilka szybkich okrążeń w kwalifikacjach, więc nie miałem dobrego tempa [na wyścig]. Byłem z Rinaldim tak długo, jak tylko mogłem mocno hamować, ale potem upał sprawił, że straciłem czucie, szczególnie z przodu i musiałem zwolnić. Mimo to udało nam się zająć pierwsze miejsce wśród niezależnych kierowców, a to zawsze świetny wynik.”

Xavi Vierge: P25 -> P12: „To był oczywiście ciężki dzień, ale jeśli chodzi o pozytywy, to w kwalifikacjach byliśmy w stanie ukończyć mocne okrążenie na pierwszej oponie. Z drugą oponą byłem w trakcie robienia najlepszego czasu, ale niestety straciłem przód w 12. zakręcie i się przewróciłem. W każdym razie, mimo takiego wyniku, dzisiaj nie poszło nam źle. Zespół wykonał bardzo dobrą robotę, przygotowując motocykl do wyścigu i mieliśmy pecha, że mieliśmy problem z oponą, który uniemożliwił nam start z naszej pozycji kwalifikacyjnej. Dobrze wystartowałem i byłem w stanie wyprzedzić wielu zawodników na pierwszym okrążeniu, ale potem cztery lub pięć okrążeń po starcie, zacząłem mieć problemy. Mogłem robić różnicę na hamowaniu, ale to spowodowało przegrzanie przedniej opony. Starałem się skończyć jak najlepiej, dogoniłem grupę z przodu i uplasowałem się na 12. pozcji. Oczywiście nie na to liczymy, ale biorąc pod uwagę wszystko, co się wydarzyło, możemy powiedzieć, że był to solidny wyścig.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródła: inf. prasowe

AUTOR: Maciej Marcinkowski

2007 | kontakt: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
143 zapytań w 1,128 sek