Home / Slider / Voltcom Crescent Suzuki wraca do walki po wakacyjnej przerwie

Voltcom Crescent Suzuki wraca do walki po wakacyjnej przerwie

Laverty LowesPo wakacyjnej przerwie zawodnicy Voltcom Crescent Suzuki wspierani przez GRANDys duo wracają do walki o kolejne punkty eni FIM Superbike World Championship na torze Jerez w Andaluzji. Hiszpańska runda będzie dziesiątym spotkaniem zawodników Superbike w tym sezonie.

Po odwołaniu zawodów w Rosji i RPA do końca sezonu pozostały tylko trzy rundy, dlatego zawody na mierzącym 4423 metry torze na południu Hiszpanii będą bardzo ważne dla zawodników dosiadających motocykli Suzuki GSX-R 1000. Eugene Laverty i Alex Lowes trenowali na tym obiekcie w kwietniu i liczą na dobre wyniki.

Eugene Laverty, który podczas ostatnich zawodów na Laguna Seca otarł się o podium jest zdeterminowany, by tym razem wrócić na podium i udowodnić swój potencjał. Alex Lowes poświęcił wakacyjną przerwę na rekonwalescencję i wracając na tor w pełni sił też liczy na dobre wyniki.

Położony w Andaluzji tor gości wyścigi motocyklowe od 1986 roku, a największą sławę przyniosły mu zawody Grand Prix. Obiekt składa się z 13 zakrętów, które podzielone są na szybkie i wolne partie. Taka kombinacja wymaga od zawodników i motocykli wiele wysiłku, a kibicom dostarcza wiele fantastycznych akcji wyprzedzania.

Zawodnicy tradycyjnie pojawią się na torze pierwszy raz w piątek podczas wolnych treningów. Wyścigi zaplanowane są na niedzielę na godziny 10:30 i 13:10.

Zanim zespół Voltcom Crescent Suzuki udał się do Hiszpanii w dniach 26-27 sierpnia uczestniczył w organizowanych przez GRANDys duo treningach na torze Pannoniaring. Podczas zajęć na węgierskim torze Alex Lowes i Eugene Laverty jeździli po torze z uczestnikami szkolenia i dzielili się z nimi swoim doświadczeniem. Obecni na torze mogli z bliska przyglądać się też pracy zespołu, który przygotowywał się do zawodów w Jerez. Była też okazja do pamiątkowych zdjęć przy motocyklu ekipy Voltcom Crescent Suzuki.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Eugene Laverty:

Miałem wiele przyjemności z jazdy na Pannoniaring. Układ toru jest bardzo przyjemny, idealnie skrojony dla motocyklistów. GRANDys duo zorganizowało wspaniałą imprezę, na której świetnie się bawiliśmy, a jednocześnie mogliśmy rozprostować kości po wakacyjnej przerwie. W Jerez liczę na wysokie temperatury, bo w takich warunkach nasze Suzuki GSX-R 1000 spisują się doskonale. Podczas wakacyjnej przerwy zespół pracował nad motocyklami, dlatego liczę na dobre wyniki w finałowej części sezonu. 

Alex Lowes:

Bardzo miło było odwiedzić Pannoniaring i spotkać się z kibicami oraz uczestnikami treningów GRANDys duo. GRANDys duo zorganizowało fantastyczną imprezę, a jazda drogowym Suzuki GSX-R 1000 z uczestnikami szkolenia była bardzo przyjemna. Teraz myślami jestem już w Jerez, gdzie liczę na dobry powrót po wakacyjnej przerwie. Ostatnie tygodnie spędziłem na rehabilitacji i ćwiczeniach po kontuzji. Jerez to obiekt, na którym testowaliśmy już w tym sezonie, dlatego w piątek od razu przystąpimy do ciężkiej pracy by finał sezonu wypadł jak najlepiej.

Paul Denning – Team Manager:

Węgry były nowym miejscem dla Voltcom Crescent Suzuki, a impreza zorganizowana przez GRANDys duo imponowała jakością organizacji. Cieszę się, że mogliśmy spotkać się z kibicami na tym wspaniałym torze. Eugene i Alex mieli dużo zabawy jeżdżąc na seryjnych Suzuki GSX-R 1000 z uczestnikami. Byłem też pod wrażeniem entuzjazmu organizatorów oraz lokalnych dystrybutorów Suzuki. Mam nadzieję, że już niedługo znów zobaczymy się na imprezie GRANDys duo i znów będziemy mieć możliwość wspólnej jazdy z naszymi kibicami z tej części Europy.

Jacek Grandys, właściciel i CEO GRANDys duo:

 Cieszę się, że cała ekipa Voltcom Crescent Suzuki odwiedziła nasze zajęcia dla pasjonatów jazdy po torze. Myślę, że dla wielu osób była to jedyna okazja, żeby z bliska zobaczyć zespół z najwyższej światowej półki przy pracy. Dodatkowo, nasi kursanci mogą się teraz pochwalić, że jeździli razem z gwiazdami WSBK na torze. Już za tydzień organizujemy kolejną imprezę na Slovakiaring, na którą serdecznie zapraszam.

AUTOR: Thom@s

Założyciel MotoGP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
139 zapytań w 1,234 sek