Home / Slider / Voltcom Crescent Suzuki zakończył ważne testy w Jerez

Voltcom Crescent Suzuki zakończył ważne testy w Jerez

voltcom+suzuki+grandys+duo+jerez+alex+lowes

Zespół Voltcom Crescent Suzuki wspierane przez polską firmę GRANDys duo zakończył trzydniowe testy w Jerez. Testy w Andaluzji były przygotowaniem do drugiej rundy mistrzostw Świata Superbike, która odbędzie się na torze Aragon. Dla zawodników Voltcom Crescent Suzuki była to pierwsza od rundy w Australii okazja do pracy z motocyklami Suzuki GSX-R 1000.

Zwycięzca pierwszego wyścigu sezonu, Eugene Laverty poświęcił testy w Hiszpanii na sprawdzanie nowego wahacza oraz zmian w silniku przygotowanym przez firmę Yoshimura. Alex Lowes, który wraca do formy po kontuzji odniesionej w Australii na początku pierwszego dnia miał upadek, ale później mógł spokojnie skoncentrować się na testowaniu nowego wahacza zaprojektowanego przez znaną z MotoGP brytyjską firmę FTR. Obaj zawodnicy pozytywnie ocenili nową część i prawdopodobnie użyją jej już podczas najbliższych zawodów w hiszpańskim Aragon.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Zespół wraca teraz do Anglii by przygotować się do zawodów w Aragon, które odbędą się 13 kwietnia.

Eugene Laverty:

„To był ciężki test. Przeszliśmy przez wiele kwestii, których wcześniej nie doświadczyliśmy, ale byłem zadowolony, że wszystko dobrze się skończyło i wiele się nauczyłem. Testowaliśmy nowy wahacz i znaleźliśmy klika jasnych punktów, jak również znaków zapytania, dlatego musimy teraz podjąć decyzję o punkcie wyjścia na następną rundę w Aragon. Mój pierwszy test na GSX-R w Jerez nie był łatwy. Być może tor miał coś przeciwko nam, ponieważ motocykl wszędzie indziej spisywał się genialnie! Podsumowując, zakończyliśmy tylko o 0.5 sekundy powyżej najszybszego czasu na oponach wyścigowych i z  solidną podstawą, aby iść do przodu, dlatego nie mogę doczekać się Aragon!”

Alex Lowes:

„To był bardzo trudny test, ale powoli wracam do pełnej sprawności po ciężkiej pierwszej rundzie. Nauczyłem się tak wiele w ostatnim miesiącu i czuję się z tym dużo lepiej. Ostatniego dnia udoskonaliliśmy motocykl, chociaż warunki nie były zbyt dobre, dlatego wracam z pozytywnym nastawieniem na Aragon. Tydzień temu nie byłem nawet pewien, czy będę mógł testować, dlatego wszystko czego nauczyłem się w tym tygodniu było dla mnie bonusem i wierzę, że będę jeszcze bardziej sprawny, nawet blisko  100% podczas drugiej rundy. Cały zespół pracował bardzo ciężko przez te trzy dni i naprawdę doceniam ich wysiłek.”

Informacja prasowa

AUTOR: Thom@s

Założyciel MotoGP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
142 zapytań w 1,363 sek