Home / Slider / WSBK, Donington Park: Toprak kompletuje hat-trick!

WSBK, Donington Park: Toprak kompletuje hat-trick!

Bezbłędny Toprak Razgatlioglu z drugim hat-trickiem z rzędu! El Turco zaliczył kolejny wyścig, w którym prowadził od startu do mety, konsekwentnie powiększając swoją przewagę aż do 8 sekund. Zawodnik BMW powiększył swoje prowadzenie w klasyfikacji mistrzostw już do 41 punktów! Drugie miejsce w wyścigu zajął wicelider mistrzostw, Nicolo Bulega, który w Donington kontynuował swoją świetną debiutancką kampanię. Zawodnik Ducati zdobył dziś dwa drugie miejsca, czym umocnił się na drugim miejscu w mistrzostwach.

Podium zamknął dziś swiętujący 300. start w mistrzostwach świata Superbike Alex Lowes, na motocyklu Kawasaki. Zdecydowanie najlepszy rezultat tego sezonu uzyskał walczący o swoją przyszłość Scott Redding (Bonovo BMW), który pozytywny weekend na Donington Park zakończył na czwartym miejscu. Dopiero 5. lokatą może pochwalić się Alvaro Bautista (Ducati), któremu z pewnością nie pomógł upadek na okrążeniu wyjazdowym. Po tej rundzie mistrz świata traci już 14 punktów do Bulegi, i aż 55 do prowadzącego Topraka.

Po świetnym wyścigu Superpole, w którym zdobył swoje pierwsze podium na Yamasze, w 2. wyścigu Jonathan Rea zdołał wywalczyć tylko 8. pozycję, za kolegą z zespołu – Andreą Locatellim. Wciąż jest to jednak najlepszy weekend tego sezonu dla 6-krotnego mistrza świata. Na 17. okrążeniu do boksu zjechał Andrea Iannone (GoEleven Ducati), który po zejściu z motocykla trzymał się za prawe przedramię, co może sugerować problem z armpumpem, co wydaje się prawdopodbne, biorąc pod uwagę czteroletnią przerwę od ścigania, która dobiegła końca w lutym, tego roku.