Home / WSS / Wzgardzony Lorenzo Zanetti zamienia WSS na CIV

Wzgardzony Lorenzo Zanetti zamienia WSS na CIV

Lorenzo Zanetti MV Agusta

Fabryczny zespół MV Agusty w Mistrzostwach Świata Supersport nie chce mieć od przyszłego sezonu z Lorenzo Zanettim nic wspólnego. Zawodnik z Brescii został więc zwerbowany do Włoskich Mistrzostw Superbike (CIV).

Kliknij, aby pominąć reklamy

Lorenzo Zanetti, który sezon 2015 zakończył na 3 miejscu w klasyfikacji generalnej i był najlepszym zawodnikiem MV Agusty, przeżył wyjątkowo lichy sezon 2016. Podczas gdy jego kolega zespołowy Jules Cluzel zajął drugie miejsce w generalce, Zanetti spadł na 13 miejsce i ani razu nie stanął na podium.

W przyszłym roku 29-latek chce dowieść swojego talentu w innej klasie, przez co Włoskie Mistrzostwa zyskają kolejnego zawodnika z międzynarodowego poziomu. Zanetti zostanie członkiem Team Motocorsa Racing i będzie dosiadał Ducati Panigale w Mistrzostwach CIV. Szef zespołu Lorezno Mauri stawia na Włocha i chce razem z nim zdobyć tytuł w tych konkurencyjnych Mistrzostwach.

Z Matteo Baiocco Motocorsa Team pokazał już, że potrafią wygrywać – w 2016 wspólnie sięgnęli po tytuł. Baiocco w przyszłym sezonie przechodzi do zespołu Aprillia Nuovo M2.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: Speedweek.come

AUTOR: Paweł Zglejc

Fan motocykli i wyścigów motocyklowych od 2006 roku dzięki takim zawodnikom jak Troy Bayliss, Nicky Hayden, Casey Stoner i James Toseland.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
143 zapytań w 1,289 sek