Home / WSS / Dominic Schmitter zadowolony z debiutanckiego sezonu

Dominic Schmitter zadowolony z debiutanckiego sezonu

schmitter

Dominic Schmitter jest tegorocznym pełnowymiarowym debiutantem w World Supersport. Młody Szwajcar jest usatysfakcjonowany ze swoich wyników.

Schmitter jest 22-letnim Szwajcarem, który od Team Go Eleven dostał szansę debiutu w pełnym sezonie Supersportów. Do tej pory jeździł równo, ale bez wyraźnego błysku. Najlepszy wynik uzyskał na torze Aragon, gdzie był 8. Warto dodać, że tylko raz i to z powodu awarii motocykla nie ukończył wyścigu. W pozostałych ośmiu rundach za każdym razem meldował się na mecie na punktowanej pozycji. Uzbierał do tej pory 32. „oczka” i zajmuje 14. miejsce w klasyfikacji generalnej. Do końca sezonu pozostało trzy wyścigi, więc Szwajcar liczy na kolejne dobre rezultaty, które mogą zapewnić mu angaż na przyszły sezon.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Jest to niezwykle trudna kategoria, więc jestem zadowolony z walki w każdej rundzie. W Supersport nie wolno popełniać błędów, zawsze trzeba dać z siebie wszystko.”

„Ścigam się w dobrej ekipie. Zespół we mnie wierzy i mamy bardziej niż dobre stosunki. Wszystko działa niesamowicie dobrze, jednak nadal mam wiele rzeczy do poprawy. Nie mogę się doczekać kolejnych torów w Jerez i Magny-Cours, które znam. Postaram się powalczyć o pierwszą dziesiątkę. Chciałbym poprawić mój najlepszy wynik wywalczony w Aragonii. Pierwszy raz za to pojadę do Kataru. To będzie niesamowite uczucie jeździć na pustyni i w nocy. Nie mogę się doczekać tego doświadczenia.

„Jeśli chodzi o przyszły rok niestety nie znam swojej przyszłości. Teraz liczę na dobre wyniki w pozostałych trzech wyścigach. Chciałbym zostać w zespole Go Eleven, aby móc zbierać owoce ciężkiej pracy w przyszłym sezonie.” – powiedział 22-latek urodzony w Widnau.

Źródło: worldsbk.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: japan25

Od 15 lat wielki fan mistrzostw świata i nie tylko. Wychowany w czasach zaciętej walki między Rossim i Biaggim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
141 zapytań w 1,120 sek