Home / WSS / Lowes najszybszy w Rosji, Chmielewski w Bogdance

Lowes najszybszy w Rosji, Chmielewski w Bogdance

Motocykliści lubelskiej ekipy Bogdanka PTR Honda w najbliższy weekend wystartują w dziesiątej rundzie MŚ World Supersport na nowym torze Moscow Raceway w Rosji, gdzie do zespołu dołączy dwukrotny mistrz Polski, Andrzej Chmielewski. Walczący o mistrzostwo świata, Brytyjczyk Sam Lowes, uzyskał najlepszy czas podczas środowych testów w Moskwie.

Lowes traci tylko czternaście punktów do lidera klasyfikacji generalnej przy stu możliwych jeszcze do zdobycia w ostatnich czterech wyścigach sezonu. 22-latek zapowiada więc walkę o mistrzowski tytuł, na potwierdzenie czego uzyskał dzisiaj najlepszy czas podczas testów, jakie organizatorzy MŚ zaplanowali przed rundą na debiutującym w kalendarzu torze Moscow Raceway.

Dwunasty był dzisiaj pochodzący z RPA Mathew Scholtz. Drugi z zawodników Bogdanka PTR Honda ma w tym roku utrudnione zadanie, ponieważ debiutuje w serii World Supersport, w związku z czym musi od zera uczyć się większości torów. Runda w Moskwie oznacza jednak dla Scholtza wyrównane szanse, ponieważ Moscow Raceway jest nowością dla całej stawki i wszyscy zawodnicy dopiero dzisiaj mieli pierwszą okazję do zapoznania się z jego nitką.

Podczas rundy w Moskwie trzeciego motocykla Bogdanka PTR Honda dosiądzie dwukrotny mistrz Polski, 22-letni Andrzej Chmielewski, który miał dzisiaj pierwszą okazję do zapoznania się z nowym torem i lubelską ekipą, a także pierwszy raz dosiadł motocykla kategorii Supersport, kończąc testy na trzydziestej trzeciej pozycji.

Niedzielny wyścig World Supersport rozpocznie się o godzinie 11:30 czasu polskiego. Relacja na żywo w Eurosporcie 2. Więcej o zespole Bogdanka PTR Honda pod adresem www.bogdankaracing.com i na portalach społecznościowych Facebook: profile Bogdanka PTR Honda i Bogdanka Racing oraz Twitter (BogdankaPTR).

Sam Lowes: „Dobrze było zrelaksować się po ostatniej rundzie, ale ostro także trenowałem i czekam już na cztery ostatnie wyścigi sezonu. Dobrze było testować dzisiaj bez presji weekendu wyścigowego. Po nauczeniu się toru, sprawdziliśmy kilka rozwiązań i nie mogę już doczekać się weekendu. Tor jest bardzo techniczny. W pierwszej połowie jest kręty, ale potem otwiera się, a do tego jest pełen zmian poziomów i ciekawych zakrętów, co zapowiada zacięte ściganie i ekscytujący weekend. Naszym celem jest mistrzowski tytuł, więc dam z siebie wszystko w ostatnich czterech wyścigach sezonu.”

Mathew Scholtz: „Skupiałem się dzisiaj na nauce toru i szukaniu odpowiednich ustawień motocykla. Jestem zadowolony z pracy, jaką wykonaliśmy. Tor jest bardziej kręty, niż się spodziewałem, ale podoba mi się. Mam małe problemy z niektórych fragmentach, ale mam nadzieję, że poradzimy sobie z tym podczas piątkowych sesji. Moskwa oznacza nowy tor nie tylko dla mnie, ale i dla całej stawki, więc nie mogę już doczekać się weekendu. Punkty wywalczone na Silverstone to dla mnie duży zastrzyk motywacji, więc liczę na równie dobry weekend w Rosji.”

Andrzej Chmielewski: „Bogdanka PTR Honda to jeden z najlepszych zespołów w stawce, dysponujący świetnymi motocyklami, więc cieszę się bardzo, że wspólnie wystartujemy w Rosji. Na początku dzisiejszego testu byłem wręcz szokowany tym, jak duża jest różnica pomiędzy motocyklami Superstock, a maszyną Bogdanki w specyfikacji Supersport. Musiałem uczyć się nie tylko toru, ale także motocykla, jednak bardzo mi się podobało i jestem bardzo zadowolony. Wiedziałem, że będę potrzebował trochę czasu, ale robiłem postępy krok po kroku i pod koniec dnia czułem się już dość pewnie. Nie chciałem ryzykować i popełnić błędu, ale myślę, że mamy jeszcze duży margines i w ten weekend będę mógł powalczyć o dobre miejsce. Tor bardzo mi się podoba. Co prawda niektóre krawężniki były dzisiaj bardzo śliskie z powodu użytej do ich pomalowania farby, ale organizatorzy zapewnili nas, że podczas weekendu nie będzie to już problemem, więc wszystko jest w porządku.”

Igor Piasecki, Dyrektor Bogdanka Racing: „Nasi zawodnicy uczyli się dzisiaj nowego dla wszystkich toru, który był trochę śliski i zabrudzony. Z upływem dnia warunki się poprawiły, ale asfalt jest bardzo wymagający dla opon; szczególnie przednich. Sam bardzo szybko nauczył się toru i był dzisiaj najszybszy. Mathew także był dzisiaj szybki. Andrzej musiał uczyć się zarówno toru, jak i motocykla, który jest zupełnie inny niż maszyna, którą ściga się na co dzień. Mamy teraz dwa dni na przeanalizowanie zgromadzonych dzisiaj danych i jak najlepsze przygotowanie się do weekendu, który zapowiada się bardzo ciekawie.”

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
154 zapytań w 1,386 sek