Home / Slider / WSSP, Donington Park: Huertas dominuje w 1. wyścigu! Biesiekirski tylko 18.

WSSP, Donington Park: Huertas dominuje w 1. wyścigu! Biesiekirski tylko 18.

Adrian Huertas zwyciężył w 1. wyścigu klasy World Supersport, na torze Donington Park, w Wielkiej Brytanii! Zawodnik Aruba.it Ducati zdominował stawkę po starcie z pole position, by przeciąć linię mety ponad 4 sekundy przed drugim zawodnikiem. Jego przewaga w mistrzostwach wzrosła do 20 punktów. Drugie miejsce zajął Stefano Manzi (Ten Kate Yamaha), który na ostatnich okrążeniach wywalczył to miejsce od Yarego Montelli (Barni Ducati), który ukończył wyścig na trzeciej pozycji.

Przyzwoity wyścig zaliczył Piotr Biesiekirski. Zawodnik Althea Ducati po starcie z 24. pola spadł na 27. pozycję, z której konsekwentnie przebijał się w głąb stawki, by ukończyć zawody na 18. pozycji. Tę 18. pozycję zyskał dzięki upadkowi Marcela Schrottera w ostatnim zakręcie, po kontakcie z Federico Caricasulo. Kolejna szansa na zdobycie punktów nadarzy się Polakowi już jutro, o 16:15, w 2. wyścigu WorldSSP.