Home / Inne / WSSP, Estoril: Montella wygrywa w 1. wyścigu! Biesikirski na 13. miejscu!

WSSP, Estoril: Montella wygrywa w 1. wyścigu! Biesikirski na 13. miejscu!

Yari Montella zwyciężył w 1. wyścigu World Supersport w Estoril! Zawodnik Barni Ducati dysponował fantastycznym tempem, ustanawiając najszybsze okrążenie wyścigu na ostatnim kółku. Włoch zmniejszył swoją statę w mistrzostwach do 36 punktów. Drugie miejsce zajął Adrian Huertas (Ducati), który w jutrzejszym wyścigu będzie mógł zdobyć tytuł mistrzowski, jeśli zdobędzie co najmniej 14 punktów więcej od Montelli. Dzisiejsze podium uzupełnił trzeci w mistrzostwach, Stefano Manzi (Ten Kate Yamaha).

Świetne, 13. miejsce zajął Piotr Biesiekirski! Polski zawodnik wyrównał tym samym swój najlepszy rezultat w tym sezonie (wcześniej również 13. w Assen), by dorzucić kolejne 3 oczka do swojej puli, która teraz wynosi już 10. punktów mistrzowskich.