Home / WSS / Zawodnicy Bogdanki w komplecie w pierwszym rzędzie startowym na Silverstone

Zawodnicy Bogdanki w komplecie w pierwszym rzędzie startowym na Silverstone

Motocykliści ekipy Bogdanka PTR Honda wywalczyli w sobotę historyczny, najlepszy wynik lubelskiego zespołu w MŚ World Supersport. Sam Lowes, Alexander Lundh i Mathew Scholtz, do niedzielnego wyścigu dziewiątej rundy MŚ, na brytyjskim torze Silverstone, ruszą w komplecie z pierwszego rzędu.

Sam Lowes ma już co prawda na swoim koncie zwycięstwa w wyścigach i kwalifikacjach MŚ World Supersport, ale pierwszy raz w pierwszym rzędzie dołączą do niego koledzy z lubelskiej ekipy.

Lowes w sobotniej walce o pole position uplasował się na drugiej pozycji, a zaraz za nim sesję zakończyli: Szwed Alexander Lundh, który debiutuje w ten weekend w barwach Bogdanki, dosiadając motocykla kontuzjowanego Pawła Szkopka oraz tegoroczny debiutant w MŚ, pochodzący z RPA Mathew Scholtz.

Drugi w klasyfikacji generalnej, Lowes liczy, że w niedzielę powtórzy przed własnymi kibicami wynik z kwietniowej rundy na brytyjskim torze Donington Park, gdzie wywalczył swoje pierwsze zwycięstwo w MŚ, podczas gdy Lundh i Scholtz celują w finisz w pierwszej dziesiątce. Start wyścigu World Supersport na torze Silverstone w niedzielę, o godzinie 14:30. Relacja na żywo na antenie Eurosportu 2.

Będzie to historyczna chwila dla Bogdanki, dla której tegoroczny sezon jest dopiero drugim w MŚ klasy Supersport. Po raz pierwszy wszyscy trzej zawodnicy lubelskiego zespołu ruszą do walki z pierwszej linii.

Sam Lowes: „Warunki podczas kwalifikacji były dziwne, ale najważniejsze, że znów ruszamy z pierwszego rzędu. Byłem w ten weekend szybki zarówno na suchym, jak i na mokrym torze, a dzisiaj dobrze poszło nam także w zmiennych warunkach, przy przesychającym podczas kwalifikacji asfalcie. Mam nadzieję, że jutro pogoda będzie stała. Od niej zależeć będzie nasza strategia na wyścig, ale celuję w solidny wynik.”

Alexander Lundh: „Wczoraj i dziś rano mieliśmy trochę problemów z elektroniką, ale wiedziałem, że mogę pojechać szybciej i byłem pewny siebie przed kwalifikacją. Miałem nadzieję, że warunki się poprawią, co pozwoli mi na poprawę piątkowego czasu i tak się stało. Co prawda na ostatnim kółku popełniłem niepotrzebny błąd i upadłem z powodu uślizgu tylnego koła, ale najważniejsze, że udało mi się powrócić do World Supersport sięgając po pierwszy rząd startowy. Dziś jestem bardzo szczęśliwy, ale chciałbym utrzymać dobrą passę także jutro.”

Mathew Scholtz: „Podczas porannego treningu przejechałem tylko kilka okrążeń w zmiennych warunkach, ale w trakcie kwalifikacji miałem świetne tempo i z okrążenia na okrążenie byłem coraz szybszy. Po piątych miejscach w obu sesjach w piątek, dzisiejsza, czwarta pozycja, bardzo mnie cieszy. Celem na wyścig jest pierwsza dziesiątka, którą chciałbym poprawić w ostatnich kilku rundach sezonu.”

Igor Piasecki, Dyrektor Bogdanka Racing: „To naprawdę świetny dzień. W niedzielę, na starcie w rury wydechowe motocykli Bogdanki patrzeć będzie reszta supersportowego świata. Utrzymanie stanu z kwalifikacji nie będzie łatwe, ale na pewno cała nasza trójka da z siebie wszystko. Dziękuję partnerom z PTR i naszym mechanikom za świetne przygotowanie motocykli. Gratuluję także zawodnikom, a szczególnie Alexowi, który osiągnął ten rezultat wracając na motocykl marki Honda i do kategorii Supersport, po raz pierwszy od roku 2011.”

 

Wyniki kwalifikacji:

1. Jules Cluzel (PTR Honda) Honda CBR600RR 2’22.258

2. Sam Lowes (Bogdanka PTR Honda) Honda CBR600RR 2’23.264

3. Alexander Lundh (Bogdanka Honda PTR) Honda CBR600RR 2’23.522

4. Mathew Scholtz (Bogdanka PTR Honda) Honda CBR600RR 2’23.844

5. Imre Toth (Racing Team Toth) Honda CBR600RR 2’23.967

6. Vladimir Leonov (Yakhnich Motorsport) Yamaha YZF R6 2’24.611

7. Ronan Quarmby (PTR Honda) Honda CBR600RR 2’24.821

8. Andrea Antonelli (Bike Service R.T.) Yamaha YZF R6 2’24.840

9. Alex Baldolini (Power Team by Suriano) Triumph Daytona 675 2’25.042

10. Kenan Sofuoglu (Kawasaki Lorenzini) Kawasaki ZX-6R 2’25.235

Informacja prasowa

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
135 zapytań w 1,296 sek