Home / Moto2 / Moto3 / Aron Canet złamał nadgarstek

Aron Canet złamał nadgarstek

W wypadku w serii Moto2 w GP Portugalii, w którym ucierpiało 11 zawodników, Aren Canet doznał poważnej kontuzji nadgarstka. Hiszpański zawodnik doznał złamania. Do incydentu doszło po tym, jak nad Portimao zaczął padać deszcz.

W tym samym momencie czołowa trójka – Canet raz z Cameronem Beaubierem i Aim Ogurą zaliczyli high-side’y przejeżdżając 2. zakręt na 9. okrążeniu. Natychmiastowo upadli zaliczyli również kolejni zawodnicy, którzy zaczęli wypadać w żwir.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Początkowo wydawało się, że wszyscy poszkodowani wyszli z tego wypadku cało i zdrowo – do centrum medycznego trafił m.in. Simone Corsi. Jednak to u Arona Caneta powtórne badanie potwierdziło złamanie w lewym nadgarstku.

Ucierpiał także palec prawej dłoni, ale ta kontuzja nie ma aż takich konsekwencji jeśli chodzi o możliwość jazdy. Kolejny wyścig już w ten weekend w Jerez.

Źródło: speedcafe.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
143 zapytań w 1,108 sek