Home / Moto2 / Moto3 / Baldassarri trenuje z duetem Ducati

Baldassarri trenuje z duetem Ducati

Lorenzo Baldassarri przyznał, że po zeszłorocznym opuszczeniu akademii Valentino Rossiego, obecnie trenuje z Andreą Dovizioso i Danilo Petruccim. Włoch w pierwszej rundzie sezonu Moto2 zajął drugą pozycję. To jego pierwsze podium od czasu ubiegłorocznego zwycięstwa w Jerez de la Frontera.

Baldassarri rok 2019 rozpoczął rewelacyjnie, bowiem wygrał trzy wyścigi w pierwszej fazie sezonu, co dało mu przewagę 17 punktów nad drugim zawodnikiem, i aż 39 nad Alexem Marquezem, który ostatecznie sięgnął po mistrzostwo. Wszystko się jednak posypało, a Włoch zsunął się aż na siódmą pozycję. Baldassarri przegrał nawet z Augusto Fernandezem – partnerem zespołowym, który opuścił dwa wyścigi.

W trakcie sezonu doszło do roszad w akademii VR46. Nie tylko Baldassarri opuścił jej szeregi, ale także Nicolo Bulega. Karierą Włocha zajął się Simone Battistella, który współpracuje już z Dovizioso, oraz Alvaro Bautistą w World Superbike.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„W zeszłym roku doszło do wielu zmian, z których wiele się nauczyłem. To było dla mnie ważne na poziomie osobistym, i jako zawodnik. Czuję się mocny, ale rok temu też czułem się mocny: wygrałem przecież trzy z czterech wyścigów, a potem wiele się wydarzyło, nie byłem w stanie sobie z tym poradzić. Mam nadzieję, że wyciągnąłem z tego lekcję i moje cele pozostaną niezmienne: walka o wygranie w każdym wyścigu.” – powiedział Lorenzo Baldassarri po tym, jak stanął na podium na Losail.

„Wiele zmieniłem w moim otoczeniu, wsparcie jakie otrzymuję jest fantastyczne. Naprawdę lubię ludzi wokół mnie, czuję się spokojniejszy. Wcześniej, byłem częścią dużej grupy, w inny sposób trenowałem na motocyklu. Teraz ta grupa jest inna, robię treningi motocrossowe z Dovizioso i Petruxem. Dovi bardzo mi pomaga. Ja dodatkowo sam trenuję w siłowni, kiedy tylko mogę. Sposoby treningów zupełnie się zmieniły.” – dodał.

Nowym pomocnikiem Baldassarriego został Francesco Levi – zawodnik motocrossowy. Podobną współpracę nawiązał wcześniej Marc Marquez – ze swoim rodakiem, Jose Luisem Martinezem. Balda jest też we współpracy z marką biomedyczną Biotekna, która ma powiązania ze wspomnianymi Dovim i Bautistą.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy Lorenzo Baldassarri będzie w tym roku mistrzem świata Moto2?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
141 zapytań w 1,408 sek