Home / Moto2 / Moto3 / Max Racing znika z Moto3. Biaggi zaangażuje się w MotoGP?

Max Racing znika z Moto3. Biaggi zaangażuje się w MotoGP?

Ekipa Max Racing, rywalizująca z sukcesami w najniższej klasie grand prix – Moto3 – nie pojawi się pod tą nazwą w przyszłym roku. Max Biaggi nie będzie już bowiem prowadził swojego zespołu. W sezonie 2023 zespół ten będzie już startować pod szyldem Liqui Moly Husqvarna Intact GP.

Niedawno ekipa byłego mistrza świata świętowała dublet podczas GP Malezji, gdy zwyciężył John McPhee, a drugie miejsce zajął Ayumu Sasaki. Zakończenie prowadzenia zespołu przez Biaggiego zostało ogłoszone tuż po tym wyniku.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Biaggi na pewno zostanie przy wyścigach, a spekulacje mówią nawet o możliwości zaangażowania się w MotoGP. Włoch mógłby trafić bowiem do ekipy RNF Aprilii, u boku Razlana Razaliego. Wszystko ze względu na fakt, iż Biaggi dalej związany jest z Aprilią, a dodatkowo mógłby zabrać z Moto3 sponsora – Sterilgardę.

Przypomnijmy, że ekipa RNF, do sezonu 2022 korzystająca z motocykli Yamahy, straci tytularnego sponsora, markę WithU i na razie nie wiadomo, kto mógłby go zastąpić.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
122 zapytań w 1,232 sek