Home / Slider / McGuinness: Znalazłem limity podczas TT

McGuinness: Znalazłem limity podczas TT

johnseniortt

43’letni John McGuiness zwyciężył po raz 23 podczas TT w sensacyjnym stylu. Anglik pokonał liczący ponad 60 kilometrów Mountain Course ze średnią prędkością 132.701 (prawie 214 km/h, wliczając w to Pitstop) ustanawiając nowy rekord toru.

kingisback

Legendarny już zawodnik powiedział, że był tego dnia wyjątkowo zmotywowany i doskonale czuł motocykl. Bezbłędna jazda pozwoliła mu na znalezienie absolutnych limitów jego Hondy CBR 1000RR oraz wykonanie najszybszego okrążenia w historii TT

To jest nieprawdopodobne, jestem bardzo szczęśliwy. Mnóstwo osób pisało do mnie dzień przed wyścigiem, wiele z nich mnie podbudowało a potem zobaczyłem jeszcze, że bukmacherzy stawali na mnie 16-1! W trakcie wszystkich tegorocznych wyścigów na pit board’ach widziałem jak bardzo moja forma była różna, pokazywano mi pozycje od 8 do 45 więc w końcu miejsce 1 przez cały wyścig wyglądało o wiele lepiej mówi McGuinness

Johnrecord

Byłem bardzo zdeterminowany, już od momentu w którym startowy klepnął mnie w ramie. Wjechałem w Quarter Bridge szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Czułem, że mam świetne linie przejazdu przez zakręty i hamowałem najpóźniej jak tylko się dało (John wlatywał w niektóre zakręty niemal jak zawodnicy Moto2- przyp.red.). Pierwsze okrążenie było szybkie ale drugie było zdecydowanie szybsze. Nie miałem chwili zawahania, wszystko było idealne ale czułem jak motocykl pracował pode mną jak nigdy wcześniej! Zdecydowanie były to limity mojej Hondy, jednak byłem zrelaksowany i pozwoliłem aby to motocykl odwalił cała robotę zamiast mnie kontynuował Król Gór.

John-McGuinness-TT-1

Kiedy zjechałem na pit stop i usłyszałem wiwatujących kibiców zrozumiałem, że stało się coś wyjątkowego na trasie wyścigu. To było coś absolutnie niesamowitego. Pogoda była fantastyczna, motocykl doskonały a prawdziwy John McGuinness powrócił.

Tak ten wyjątkowy dzień wspomina John McGuinness któremu do wyrównania rekordu Joey’a Dunlop’a brakuje już tylko trzech zwycięstw.

Oto nagranie z motocyklu John’a na rekordowym okrążeniu

 

 

Oraz fantastyczny film z ujęciami w slow motion z tegorocznego TT

 

AUTOR: Olek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
134 zapytań w 1,058 sek