Home / Slider / Ulster GP: Johnston dominuje na swoim terenie

Ulster GP: Johnston dominuje na swoim terenie

Lee-Johnston-02-Supersport

Lee Johnston do wygranej w pierwszym wyścigu klasy Supersport dokłada zwycięstwo w drugim starcie Supersportów oraz w wyścigu klasy Superstock. Peter Hickman słowa dotrzymał i wygrał w drugim biegu Superbike.

Supersport

Drugi wyścig klasy Supersport nie był dla zwycięzcy łatwy. Lee Johnston po długim i zaciętym boju minął linię mety 0,039s przed William’em Dunlop’em

leeirwinhutchy

Podczas tych sześciu okrążeń tych dwóch zawodników wymieniało się miejscami raz za razem. Kiedy już wyglądało na to, że pierwsze miejsce dowiezie do końca Dunlop, tuż przed końcem przy Tournagrough Lee Johnston zaatakował i sprzątnął zwycięstwo starszemu z Dunlop’ów dosłownie sprzed nosa.

Nie wiem co powiedzieć mówił Johnston po wyścigu Wprowadziliśmy kilka zmian w motocyklu po poprzednim wyścigu i okazały się one strzałem w dziesiątkę! Stoczyłem z William’em naprawdę świetny pojedynek i cieszę się, że to ja jednak wygrałem.

Johnston przejął prowadzenie już na początku wyścigu a za nim jechali Dunlop, Glenn Irwin, Bruce Anstey oraz Ian Hutchinson. Dwóch zawodników odpadło jeszcze przed startem wyścigu- Connor Cummins zerwał linkę po okrążeniu rozgrzewkowym a Keith Amor nawet nie wyjechał z boksu z powodu wycieku oleju.

leeglenn

Po drugim okrążeniu Lee dalej prowadził , Irwin wskoczył na drugie miejsce spychając William’a na trzecie przed Anstey’em, Hutchinson’em oraz Dean’em Harrison’em. Na początku czwartego okrążenia Dunlop wrócił na drugą pozycję i tracił do Jonhston’a już tylko 0,1s. Z wyścigu wycofali się Harrison oraz Michael Dunlop.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Na piątym okrążeniu William zdecydowanie wyprzedził Lee i wydawało się, że już nikt nie odbierze mu upragnionego zwycięstwa. Na ostatnim okrążeniu Johnston zdecydował się na finalny atak zakończony sukcesem.

Glenn Irwin zajął fantastyczne 3 miejsce zostawiając za sobą takich weteranów jak Anstey czy Hutchinson (odpowiednio 4 i 5 miejsce). Świetne szóste miejsce wywalczył Peter Hickmsn jadący na MV Agusta

Superstock

Kolejne zwycięstwo Lee Johnston’a i kolejne wyciągnięte na ostatnią chwilę. „General Lee” minął linię mety zaledwie 0,09s przed Peter’em Hickman’em.

Ian_Hutchinson_Superstock

Obaj zawodnicy przez cały wyścig jechali na czele stawki. Hickman prowadził przez cztery okrążenia, Lee ponownie zaatakował naprze dostatnim, piątym okrążeniu przy okazji ustanawiając nowy rekord dla klasy Superstock (132.793mph).

Po pierwszym okrążeniu prowadził Hickman przed Johnston’em, Ian’em Hutchinson’em, Keith’em Amor’em oraz młodszym z Dunlop’ów, Michael’em. William Dunlop był wtedy szósty.Na drugim okrążeniu Michael znalazł tempo i wskoczył na 3 miejsce, przed „Hutchy’iego”. Ian przejechał niestety jeszcze tylko jedno okrążenie po czym był zmuszony wycofać się z wyścigu z powodu problemów technicznych.

Lee-Johnston-02-Superstock

Na przedostatnim okrążeniu Johnston wyskoczył przed Hickman’a i rozpoczął jazdę po zwycięstwo . Michael Dunlop dojechał na 3 miejscu a jego brat William był 4. Bruce Anstey na dalekim 10 miejscu.

Superbike

Peter Hickman przypieczętował swoje pierwsze zwycięstwo podczas Wyścigów Drogowych! Zwyciężył w najbardziej prestiżowej klasie Superbike. Tegoroczny Ulster GP obfituje w emocje bo i tym razem wyścig był prawdziwym thrillerem. Peter minął linię mety 0,028s przed Connor’em Cummins’em. Trzeci był Michael Dunlop.

Peter_just_held_off_Conor_Cummins_on_the_run_to_the_line

Co mogę powiedzieć, to naprawdę fantastyczny dzień. Siedzę tutaj z moją pierwszą wygraną w wyścigach drogowych, na dodatek w Superbike, to naprawdę coś wspaniałego. Czułem się dobrze, czułem motocykl ale czułem też, że za moimi plecami jest kilku świetnych zawodników. Na ostatnim okrążeniu Conor naciskał na mnie naprawdę mocno, prułem przez zakręty najszybciej jak tylko się dało ale i tak zdążyłem zobaczyć na telebimie, że różnica była niewielka mówił po wyścigu szczęśliwy zwycięzca.

Najpierw drugie miejsce w Superstock, teraz wygrałem Superbike, zdobyłem tutaj naprawdę dużo cennego doświadczenia podsumował Peter

Zarówno Anstey jak i Hutchinson nie dokończyli wyścigu

ian

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Olek

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
155 zapytań w 1,148 sek