Home / Artykuły / F1 – najchętniej obstawianie wyścigi w świecie zakładów. Co i jak typować?

F1 – najchętniej obstawianie wyścigi w świecie zakładów. Co i jak typować?

Rywalizacja na torach F1 budzi ogromne emocje u wszystkich wielbicieli sportów wyścigowych. To właśnie niepozorne bolidy osiągają prędkości rzędu 350 kilometrów na godzinę, przez co oglądanie takiej rywalizacji dosłownie zapiera dech w piersiach. Niektórzy fani F1 są tak bardzo zafascynowani tym sportem, że postanawiają dodatkowo obstawiać wyniki wybranych Grand Prix. Rzeczywiście niemal każdy bukmacher zapewnia aktualnie taką możliwość. Dlatego warto pokrótce opisać same zakłady tego typu oraz sposoby na obstawianie wyścigów F1.

Z czego wynika popularność F1?

Wyjątkowo duże zainteresowanie wyścigami F1 nie bierze się tylko z jednego powodu. Oczywiście polscy kibice często przyznają, że zaczęli regularnie śledzić światowe Grand Prix wraz z pojawieniem się Roberta Kubicy. Jednak istnieje równie duże grono pasjonatów, którzy obserwowali zmagania kierowców F1 jeszcze przed debiutem Polaka. Co więcej, większość kibiców śledzi te zawody do dzisiaj, chociaż obecnie Polacy nie mają w nich żadnego reprezentanta. Zatem co jeszcze wpływa na popularność wyścigów F1?

Niewątpliwie jednym z bardziej emocjonujących aspektów jest tzw. wojna technologiczna. Trzeba bowiem przyznać, że w świecie F1 liczą się nie tylko umiejętności poszczególnych kierowców. Niezwykle istotnym czynnikiem są również parametry techniczne samych bolidów. Czasami to one zapewniają przewagę danemu zespołowi. To z kolei wyjaśnia, dlaczego jednym z trofeów jest tzw. Puchar Konstruktorów.

Jednak wyścigi F1 to przede wszystkim gwarantowana dawka adrenaliny. Kierowcy zdają sobie sprawę z faktu, że prowadzenie bolidów osiągających tak ogromne prędkości jest po prostu niebezpieczne. Przez to nawet widzowie odczuwają spore emocje przy obserwowaniu rywalizacji na torach.

F1 w świecie zakładów sportowych – co można obstawiać?

Każde kolejne Grand Prix stanowi ucztę dla wszystkich fanów F1 oraz amatorów obstawiania tych wyścigów. Przy okazji takich imprez bukmacherzy tworzą specjalne oferty na każdy dzień zawodów. Obecnie gracze mogą obstawiać nawet przebieg i wyniki kwalifikacji!

Co do samego obstawiania, wyścigi F1 można typować na kilka sposobów. Każdy z nich ma inną specyfikę, dlatego gracze mogą kierować się własnymi preferencjami. Najczęściej wybierane metody typowania to:

  • obstawianie zwycięzcy kwalifikacji (zdobywcy pule position);
  • wskazanie zwycięzcy całego GP;
  • typowanie miejsc poszczególnych kierowców w końcowej klasyfikacji generalnej;
  • zakłady H2H polegające na wskazaniu kierowcy, który uzyska lepszy czas niż jego konkurent (pary H2H są tworzone przez bukmacherów).

Nie można również zapominać o dodatkowych akcjach promocyjnych dla graczy obstawiających wyścigi F1. Pod tym względem typerzy często powołują się na bonus STS. O co chodzi w ofercie bonusów? Otóż firma STS to bukmacher umożliwiający korzystanie z różnych akcji promocyjnych. Dzięki nim gracze mogą zgarnąć dodatkowe środki bonusowe, a następnie wykorzystać je do obstawiania kolejnych wyścigów. Jest to świetne rozwiązanie dla wszystkich fanów F1!

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

Źródło: art. sponsorowany
Zdjęcie: unsplash.com

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
150 zapytań w 2,359 sek