Home / Artykuły / Ile kosztuje ubezpieczenie motocykla 125 bez zniżek?

Ile kosztuje ubezpieczenie motocykla 125 bez zniżek?

Posiadasz motocykl 125? Pamiętaj, że polisa OC dla tego typu pojazdu jest obowiązkowa, a za jej brak grożą kary. Sprawdź, ile kosztuje ubezpieczenie motocykla 125 bez zniżek i czy warto porównywać oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych.

Ile trzeba zapłacić za OC motocykla 125?

Cena ubezpieczenia motocykla 125 bez zniżek waha się od około 200 zł do nawet około 1 000 zł. Ubezpieczyciele stosują różną taryfikację.

Przed zakupem polisy warto porównać dostępne na rynku oferty. Ubezpieczenie motocykla jest obowiązkowe, dlatego nie warto przepłacać za polisę OC. W CUK Ubezpieczenia poznasz oferty wielu ubezpieczycieli i wykupisz ubezpieczenie dopasowane do Twoich potrzeb, nawet jeśli nie posiadasz zniżek.

Ubezpieczenie motocykla 125 – co obejmuje?

Ubezpieczenie motocykla obejmuje zazwyczaj kilka rodzajów ochrony ubezpieczeniowej takich jak:

  • Ubezpieczenie OC (odpowiedzialności cywilnej) – jest to ubezpieczenie obowiązkowe. Obejmuje szkody wyrządzone osobom trzecim w wyniku wypadku drogowego na motocyklu.
  • Ubezpieczenie AC (autocasco) – jest to dobrowolne ubezpieczenie, które chroni motocykl w przypadku różnego rodzaju szkód mechanicznych, takich jak pożary, kolizje, kradzieże czy dewastacja.
  • Ubezpieczenie NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków) – jest to ubezpieczenie dobrowolne, które chroni kierowcę i pasażera w razie zajścia nieszczęśliwego wypadku. Towarzystwo wypłaci świadczenie, jeżeli w wyniku wypadku dojdzie do trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci.
  • Assistance – również jest ubezpieczeniem dobrowolnym i może pomóc w razie wypadku lub awarii na drodze. W ramach tej polisy możesz liczyć na holowanie pojazdu lub, jeżeli jest taka możliwość, naprawę na miejscu.

W zależności od Twojej historii ubezpieczeniowej cena za polisę może się różnić. Ubezpieczenie motocykla 125 bez zniżek będzie droższe niż ubezpieczenie przez osobę, która posiada pełną historię ubezpieczeniową. Zobacz, jak możesz kupić ubezpieczenie motocykla przez internet lub po prostu porównać dostępne na rynku oferty.

Co wpływa na cenę ubezpieczenia motocykla 125 cm3?

Wpływ na ubezpieczenie motocykla 125 cm3 ma wiele czynników, poniżej przedstawiamy niektóre z nich:

  • Wiek i doświadczenie kierowcy – w tym przypadku młody niedoświadczony kierowca, poniesie większe koszty ze względu na wyższe ryzyko wypadku.
  • Historia ubezpieczeniowa kierowcy – jeżeli wcześniej jako kierowca spowodowałeś wypadek lub nie posiadałeś żadnych zniżek, będzie to miało wpływ na wysokość składki, którą zapłacisz. Ubezpieczenie motocykla 125 bez zniżek będzie droższe niż w sytuacji, gdybyś miał pełną historię ubezpieczeniową.
  • Marka, model oraz wiek motocykla – w zależności od tego, jaki model pojazdu posiadasz, składka za ubezpieczenie będzie się różnić.
  • Miejsce zamieszkania kierowcy – jeżeli mieszkasz w mieście, gdzie ryzyko wypadku jest wysokie, może to wpłynąć na składkę za polisę.
  • Zakres ubezpieczenia – jeżeli zdecydujesz się na samo OC, składka będzie zdecydowanie niższa niż cena za pełną ochronę ubezpieczeniową. Dodatkowe rozszerzenia mają ogromny wpływ na cenę za polisę.

Ostatecznie cena ubezpieczenia zależna jest od różnych kombinacji, czynników oraz indywidualnych warunków oferty. 

Jak kupić polisę na motocykl przez internet? Sprawdź poradnik, dzięki któremu wybierzesz dla siebie najlepszą ofertę: https://cuk.pl/porady/ubezpieczenie-motocykla-czy-warto-korzystac-z-kalkulatora-online

Źródło: art. sponsorowany

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
141 zapytań w 1,297 sek