Home / Artykuły / Preparaty samochodowe, które pomogą ci utrzymać go w dobrym stanie

Preparaty samochodowe, które pomogą ci utrzymać go w dobrym stanie

Dla wielu z nas samochód to pojazd, który wymaga specjalnej pieczy i dbałości – i nie ma w tym niczego dziwnego, gdyż zadbane auto nie tylko prezentuje się lepiej, ale także służy znacznie dłużej. Dzięki temu przychodzą i zmniejszają się koszty serwisowe, co także jest zachęcające do stosowania odpowiednich preparatów, które wspomogą go w codziennej pracy. Po co zatem warto sięgnąć?

Najwyższej jakości oleje samochodowe

Jednymi z najważniejszych preparatów, po jakie należy sięgnąć, są oleje samochodowe. Pierwszym z nich jest olej silnikowy, który odpowiada za prawidłową pracę silnika, jego bezawaryjność oraz bezpośredniego odczuwaną, codzienną wydajność. Jego odpowiedni dobór oraz regularna wymiana są absolutnym kluczem do tego, aby utrzymać tę najważniejszą podjednostkę w pełnej sprawności. Za co odpowiada? Przede wszystkim za zmniejszenie tarcia pomiędzy elementami i odbieranie od nich ciepła. Dodatkowo zmniejsza hałas i zużycie paliwa, a także usuwa zanieczyszczenia, powstające na skutek spalania.

Olej silnikowy powinien odznaczać się przede wszystkim odpowiednią lepkością, którą należy dostosować do warunków pracy samochodu oraz pory roku. Temperatury letnie oraz zimowe mogą bowiem znacząco wpływać na właściwości cieczy, a co za tym idzie na jej zdolność do wypełnienia swoich zadań.

Drugim rodzajem oleju, o którym nie należy zapominać, jest olej przekładniowy, który również odpowiada za zmniejszenie tarcia pomiędzy elementami i zabezpiecza je przed uszkodzeniem w wyniku pracy.

Zastanawiasz się teraz, czy oleje samochodowe w twoim pojeździe są odpowiednie i wymagają wymiany? Jeśli chcesz poznać je bliżej i wybrać odpowiednie, dopasowane do marki twojego pojazdu oraz jego wymagań eksploatacyjnych, zapraszamy cię na stronę Liqui Moly, gdzie znajdziesz szereg informacji oraz wysokiej jakości preparaty.

Preparaty zabezpieczające silnik

Na kondycję silnika, będącego sercem samochodu, wpływa nie tylko odpowiednio częsta wymiana oleju oraz jego prawidłowy dobór. Równie istotna jest jakość benzyny, której używasz w swoim pojeździe, dlatego nie powinieneś na niej oszczędzać. Jeśli jednak chciałbyś jeszcze bardziej poprawić parametry pracy silnika i wspomóc jego osiągi, możesz zdecydować się na dodatki, dedykowane do oleju oraz paliwa.

Dobrym przykładem takich dodatków może być zestaw Engine Care, który składa się z dodatku wlewanego do oleju, poprawiającego jego właściwości i możliwość redukcji tarcia. Drugim preparatem jest oczyszczacz wtryskiwaczy, który dodaje się bezpośrednio do paliwa. Pomaga w usunięciu osadów z wtrysków, dzięki czemu zapewnia bardziej precyzyjne dozowanie paliwa i zmniejsza jego zużycie, a jednocześnie poprawia pracę silnika. Ostatnim dodatkiem w zestawie jest Speed Tec Benzin, który poprawia osiągi silnika poprzez regulację procesu spalania. Jednocześnie zmniejsza ilość toksycznych produktów, które mogą powstawać podczas pracy, co ma korzystny wpływ nie tylko na układy samochodowe, ale także na środowisko.

Nie tylko dla silników benzynowych

Opisany wyżej zestaw to podstawowe preparaty dla silnika benzynowego. Jednak marka Liqui Moly dba nie tylko o nie, dlatego znajdziesz w niej analogiczny zestaw również dla Diesla. Skorzystaj i ciesz się najlepszymi osiągami, niezależnie od rodzaju silnika w twoim samochodzie.

Źródło: art. sponsorowany
fot. materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
142 zapytań w 1,413 sek