Home / Artykuły / Używany samochód na raty – czy warto?

Używany samochód na raty – czy warto?

Nie każdego stać na samochód prosto z salonu. Rynek wtórny w tym sektorze rozwija się bardzo dynamicznie. Gdy kupuje się pojazd od osoby prywatnej, możliwości finansowania są ograniczone. Jeśli jednak klient postawi na pośrednika, który pozyskuje samochody od dealerów, można kupić używane auto na raty.

Raty – trzy sposoby na opłacenie auta

Są trzy sposoby na to, by nabyć samochody używane na raty. Można wziąć je w leasingu, na kredyt lub wynająć długoterminowo. Leasing konsumencki polega na płaceniu co miesiąc abonamentu za użytkowanie pojazdu. Podpisuje się stosowną umowę i regularnie uiszcza opłaty, po czym na koniec można kupić auto na własność. Przy współpracy z bankami pośrednik może zaoferować atrakcyjny kredyt balonowy. Oznacza to, że raty są niskie, a wartość auta spłaca się dopiero na koniec. Samochody używane da się również wynająć długoterminowo.

Zalety używanego samochodu na raty

Zaletą używanego samochodu na raty jest to, że nie trzeba wydawać sporej sumy za jednym razem. Rozłożone płatności pozwalają na korzystanie z pojazdu nawet wtedy, gdy koszt zakupu na własność jest nieosiągalny. Dzięki takiemu użytkowaniu można łatwiej zmieniać samochody co kilka lat, bez konieczności zajmowania się sprzedażą auta. Wystarczy podpisać nową umowę na leasing czy wynajem. Ponadto używane samochody od pośrednika to gwarancja dobrego stanu technicznego. Każdy pojazd, zanim trafi w ręce klienta, poddawany jest szczegółowej kontroli.

Gdzie szukać używanego samochodu na raty?

Używanego samochodu na raty należy szukać u sprawdzonych pośredników, takich jak Carberry. Tysiące starannie wyselekcjonowanych pojazdów od kilkudziesięciu dealerów to spore pole manewru jeśli chodzi o wybór auta dla osoby indywidualnej czy przedsiębiorstwa. Firma daje możliwość leasingu, kredytu oraz wynajmu bez konieczności wypełniania mnóstwa dokumentów. Ponadto ofertę można poszerzyć m.in. o ubezpieczenie czy serwisowanie. Cały proces można przeprowadzić online.

Źródło: art. sponsorowany

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
142 zapytań w 1,137 sek