Home / Inne / Bol d’Or: Suzuki wygrywa, Yamaha mistrzami!

Bol d’Or: Suzuki wygrywa, Yamaha mistrzami!

Zespół Yoshimura SERT Motul został zwycięzcą ostatniej rundy długodystansowych mistrzostw świata tego sezonu. Pomimo straty Sylvaina Guintoli w połowie wyścigu, ekipa #12 jechała dobrym tempem, a co ważniejsze, uniknęła poważnych problemów. Drugie miejsce zajął zespół Hondy #333, a po raz trzeci w tym sezonie podium uzpuełniło BMW #37. W nocy, po awarii motocykla, z rywalizacji wycofała się ekipa broniąca tytułu – F.C.C. TSR Honda, która przystępowała do finału sezonu jako liderzy. Tą sytuację najlepiej wykorzystał YART (Yamaha Austria Racing Team), który został nowym mistrzem świata.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Solidny wyścig ma za sobą ekipa LRP Poland, polski zespół jeżdżący na motocyklu BMW ukończył rywalizację na 7. miejscu w klasie EWC, osiągając tym samym drugi najlepszy wynik w historii zespołu. Mieszane uczucia mają na pewno w drugim polskim zespole – Wójcik Racing Team. Zespół stockowy zajął 6. miejsce w klasie, dzięki czemu zakończył sezon na 5. pozycji, mając tyle samo punktów co czwarta ekipa. Natomiast Yamaha #77 przejechała tylko jedno okrążenie, po wycofaniu się we wczesnym etapie rywalizacji.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: fimewc.com

AUTOR: Maciej Marcinkowski

2007 | kontakt: [email protected]

Komentarze: 1

  1. Taki dosyć płaski i bez polotu ten pseudo reportaż. Jak się nie chce pisać to lepiej nie pisać nic. Wyścig trwał 24h a tu opis jak z pudełka. A gdzie resume całego sezonu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
148 zapytań w 1,294 sek