Home / Inne / Bol d’Or: Suzuki wygrywa, Yamaha mistrzami!

Bol d’Or: Suzuki wygrywa, Yamaha mistrzami!

Zespół Yoshimura SERT Motul został zwycięzcą ostatniej rundy długodystansowych mistrzostw świata tego sezonu. Pomimo straty Sylvaina Guintoli w połowie wyścigu, ekipa #12 jechała dobrym tempem, a co ważniejsze, uniknęła poważnych problemów. Drugie miejsce zajął zespół Hondy #333, a po raz trzeci w tym sezonie podium uzpuełniło BMW #37. W nocy, po awarii motocykla, z rywalizacji wycofała się ekipa broniąca tytułu – F.C.C. TSR Honda, która przystępowała do finału sezonu jako liderzy. Tą sytuację najlepiej wykorzystał YART (Yamaha Austria Racing Team), który został nowym mistrzem świata.

Solidny wyścig ma za sobą ekipa LRP Poland, polski zespół jeżdżący na motocyklu BMW ukończył rywalizację na 7. miejscu w klasie EWC, osiągając tym samym drugi najlepszy wynik w historii zespołu. Mieszane uczucia mają na pewno w drugim polskim zespole – Wójcik Racing Team. Zespół stockowy zajął 6. miejsce w klasie, dzięki czemu zakończył sezon na 5. pozycji, mając tyle samo punktów co czwarta ekipa. Natomiast Yamaha #77 przejechała tylko jedno okrążenie, po wycofaniu się we wczesnym etapie rywalizacji.

Źródło: fimewc.com

AUTOR: Maciej Marcinkowski

2007 | kontakt: [email protected]