Home / Inne / Dawid Nowak z życiówką w Yamaha R3 bLU cRU

Dawid Nowak z życiówką w Yamaha R3 bLU cRU

Dawid Nowak zajął szóste miejsce w pierwszym sobotnim wyścigu czwartej rundy Yamaha R3 bLU cRU European Championship. To najlepszy wynik 14-letniego  zawodnika Szkopek Team w historii jego startów w tym prestiżowym cyklu. W klasyfikacji generalnej awansował na 13. miejsce.

W  tegorocznym sezonie Yamaha bLU cRU European Championship Nowak rozkręca się z rundy na rundę. Po trudnym początku sezonu radzi sobie coraz lepiej i na torze Donington Park był już bardzo blisko ścisłej czołówki. Szóste miejsce w pierwszym wyścigu to jego życiowy wynik w tej serii – wcześniej kilkukrotnie zajmował dziewiąte miejsce. Zawodnik Szkopek Team dzielnie walczył też w drugim sobotnim starcie. Po błędzie na pierwszym okrążeniu spadł na koniec stawki, ale systematycznie odrabiał straty i ostatecznie zajął 12., punktowane miejsce.

– W pierwszym wyścigu jechało mi się bardzo dobrze. Było dużo walki o pozycję i dużo wyprzedzania, a w takich warunkach radzę sobie coraz lepiej. Jestem bardzo dumny z szóstego miejsca, tym bardziej że miałem słabszy start i musiałem odjąć nieco gazu, gdy motocykl stanął na kole. W drugim wyścigu start był dużo lepszy, ale nieco przestrzeliłem czwarty zakręt i wylądowałem najpierw na żwirze, a potem na trawie. Po powrocie na tor nie byłem w stanie dogonić prowadzącej grupy, ale wyprzedziłem kilku zawodników i wywalczyłem trzy punkty – relacjonował Dawid Nowak.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Młody, utalentowany zawodnik już wcześniej świetnie radził sobie na Donington Park. W 2021 roku na tym torze zdobył swoje pierwsze w Yamaha bLU cRU, zostając najmłodszym punktującym zawodnikiem w historii tej bardzo wymagającej serii, skupiającej najbardziej utalentowanych zawodników z całego świata.

Dawid po raz kolejny potwierdził duży talent. W pierwszym wyścigu wyglądał świetnie, mimo słabego startu, a w drugim nie poddał się po błędzie i odrobił sporo pozycji. Widzę u niego duży niedosyt, bo Dawid wie, że w sobotę miał szansę nawet na jeszcze lepszy wynik. Ta sportowa ambicja i charakter to cechy, które pomogą mu się rozwijać i stawiać kolejne kroki w sportowej karierze – podsumował starty zawodnika Paweł Szkopek, szef Szkopek Team i mentor 14-latka.

Na punktowanych pozycjach oba sobotnie wyścigi zakończył też drugi z zawodników Szkopek Team – Jakub Belak, który dwukrotnie zajmował 13. miejsce. W klasyfikacji generalnej Nowak przesunął się z 15. na 13. pozycję, a Belak pozostał na 19. miejscu. Kolejna runda Yamaha R3 bLU cRU European Championship odbędzie się już za dwa tygodnie we włoskiej Imoli.

Źródło: informacja prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
136 zapytań w 1,793 sek