Home / Inne / Daytona 200: Kyle Wyman wygrywa 78. edycję na oponach Pirelli

Daytona 200: Kyle Wyman wygrywa 78. edycję na oponach Pirelli

Kyle Wyman i Pirelli zwyciężyli w 78. edycji słynnego Daytona 200, który odbywa się co roku na legendarnym torze Daytona International Speedway na Florydzie. W ostatni weekend 29-letni amerykański zawodnik poprowadził wyposażony w opony Pirelli DIABLO™ Superbike motocykl Yamaha YZF-R6 z zespołu N2 Track Days/BobbleHeadMoto/KWR Yamaha team na najwyższy stopień podium w legendarnym amerykańskim wyścigu wytrzymałościowym.

Z powodu wypadku na 53. okrążeniu, skutkującego czerwoną flagą, wyścig wytrzymałościowy o długości 200 mil zamienił się w sprint na ostatnich czterech okrążeniach. Wyman okazał się nie do powstrzymania na swoim motocyklu Yamaha z oponami Pirelli DIABLO™ Superbike i wykonał świetne wyjście z szykany na 57 okrążeniu, które pozwoliło mu objąć prowadzenie i utrzymać je aż do mety.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Pod koniec wyścigu Wyman powiedział: „Cóż za niesamowity sposób na ukończenie i wygranie Daytona 200. Opony Pirelli DIABLO™ Superbike były dla mnie bardzo przewidywalne przez cały weekend, co naprawdę dało mi pewność, której potrzebowałem. Z uczuciem, które miałem, wiedziałem, że mogę konsekwentnie wykręcać świetne czasy okrążeń w całym wyścigu.”.

Wszyscy zawodnicy Pirelli, którzy wzięli udział w Daytona 200 w tym roku, zastosowali te same rozwiązania, które wybrał Wyman w swojej Yamaha YZF-R6, mianowicie opony DIABLO™ Superbike w wariancie standardowym 120/70, rozmiar SC1 na przodzie i rozmiar 200/60 „Daytona” z tyłu. Wyman zastosował te same rozwiązania w kwalifikacjach i wyścigu.

Daytona 200 odbywa się rokrocznie od 1937 roku (z wyjątkiem okresu 1942–1946 z powodu II Wojny Światowej). Pierwsza edycja odbyła się na torze Daytona Beach Road Course o długości 3,2 mili (5,1 km), a następnie w 1961 roku przeniosła się na 2-milowy (3,2 km) tor Daytona International Speedway. W przeszłości upragnione trofeum Daytona 200 zdobywali mistrzowie świata i legendarni jeźdźcy, tacy jak Giacomo Agostini, Kenny Roberts, Wayne Rainey, Kevin Schwantz, Freddie Spencer, Eddie Lawson i Scott Russell.

Od 1985 roku wyścig odbywa się na motocyklach w kategorii Superbike, przyciągając najlepszych europejskich zawodników: w 2002 roku wygrał go nieżyjący już Nicky Hayden, a w 2008 roku zwycięzcą został Chaz Davies, obecny posiadacz flagi Ducati w Mistrzostwach Świata FIM Superbike.

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
142 zapytań w 1,303 sek