Home / Moto2 / Moto3 / Pirelli nowym dostawcą opon w Moto2 i Moto3!

Pirelli nowym dostawcą opon w Moto2 i Moto3!

Od sezonu 2024 zmieni się dostawca ogumienia w Motocyklowych Mistrzostwach Świata w klasach Moto2 i Moto3. Dotychczasowego jedynego dostawcę – firmę Dunlop – zastąpi włoskie Pirelli.

Porozumienie zostało zawarte na okres trzech lat – a więc na sezony 2024, 2025 i 2026. Pirelli będzie także dostarczać opony do niższych rangą juniorskich serii jak JuniorGP, Red Bull Rookies Cup, Asia Talent Cup czy Northern Talent Cup.

Kliknij, aby pominąć reklamy

komentarzy 5

 1. Super, nowe czapeczki!
  A tak poważniej, ciekawe jak to nam przemiesza stawkę czy też po prostu zmieni nam ściganie w tych klasach :)

 2. Tra ge dia ….
  Nie czaje dlaczego nie wybrali genialnego bridgestone tylko te mizerną spółkę ….

  • Spieszę z odpowiedzią: aspekty ściśle techniczne grają drugą rolę w tego typu wyborach. Dorna wysyła zapytanie ofertowe ze specyfikacją, a firmy wyceniają ile to będzie kosztować. Widocznie pirelli było najlepszą opcją pod względem ekonomicznym.
   A po drugie, nie rozumiem do końca dlaczego tak wszyscy hołubią tego bridgestone’a? Zrobił się smród gdy michelin zaczął dostarczać gumy do MGP, ale już wybrnął z problemów, lepiej lub gorzej. Czasy okrążeń poszybowały na tyle, że motoGP na michałkach robi lepsze czasy niż bridgestone na oponach kwalifikacyjnych.
   Technika poszła do przodu, moto2 to zupełnie nowe maszyny po odjęciu jednego cylindra i nie możemy mieć pewności, że od razu Bridgestone będzie tak dobry jak kiedyś.

   • To najwidoczniej nie miales styczności z oponami v02
    Stąd twoja niewiedza skąd ludzie sie jarają bridgestone ;)
    Te opony po prostu nie łapią uślizgów jak cholerne pirelli czy micheliny. Ich feedback jest grnialny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
160 zapytań w 2,092 sek