Home / Inne / WSS: Wyścig w Australii z obowiązkowym pit-stopem

WSS: Wyścig w Australii z obowiązkowym pit-stopem

1. wyścig sezonu World Supersport odbędzie się z obowiązkowym dla wszystkich zawodników pit-stopem, podczas którego wymienione muszą zostać koła. Dystans wyścigu zostanie jednocześnie skrócony do 16 okrążeń. Taki sam dystans będzie, jeśli wyścig odbędzie się na mokrym torze (wtedy nie jest konieczny pit-stop na zmianę opon).

W tym roku w WSS debiutują nowe opony – pełne slicki. Mimo, że niektórzy zawodnicy na testach przejeżdżali na nich pełny dystans wyścigu, to Pirelli zebrało niewystarczająco dużo danych, czy ogumienie to jest bezpieczne z takimi przebiegami.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Zawodnicy będą więc musieli zjechać do swoich mechaników w dowolnym momencie – ale z zastrzeżeniem, że nie mogą przejechać na jednym zestawie opon więcej niż 10 okrążeń. Zmiany odbędą się zatem mniej więcej w połowie całego wyścigu. Wyścigi World Superbike odbędą się normalnie, bez pit-stopów.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. A tak niektórzy narzekali niegdyś jak to Michelin zepsuł ściganie w MotoGP…

  2. Bzdura totalna… :-/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
156 zapytań w 1,244 sek