Home / Inne / Fabryczny zespół Hondy w Rajdzie Dakar

Fabryczny zespół Hondy w Rajdzie Dakar

W styczniowym Rajdzie Dakar na motocyklach Honda CRF450 Rally wystartuje trzech reprezentantów fabrycznego zespołu Hondy, „Team HRC”.

Portugalczyk Helder Rodrigues, Argentyńczyk Javier Pizzolito i Amerykanin Johnny Campbell mają już za sobą intensywne przygotowania, które obejmowały m.in. start w Rajdzie Maroka.

Rozpoczynający się piątego stycznia Rajd Dakar potrwa piętnaście dni, w trakcie których motocykliści oraz kierowcy quadów, samochodów i ciężarówek pokonają osiem tysięcy kilometrów, podzielonych na czternaście odcinków specjalnych biegnących przez Peru, Argentynę i Chile.

Główną gwiazdą zespołu HRC będzie Helder Rodrigues, który wystartuje w Rajdzie Dakar po raz siódmy. Portugalczyk ukończył dwie ostatnie edycje na podium klasyfikacji generalnej i w styczniu także zamierza walczyć o czołowe pozycje.

33-latek może pochwalić się także tytułem mistrza świata w rajdach cross country oraz, co równie imponujące, tytułem sportowca roku 2011 w Portugalii. W walce o to trofeum, Rodrigues pokonał m.in. słynnego piłkarza, Cristiano Ronaldo.

Liczne sukcesy na swoim koncie ma także Johnny Campbell, który triumfował w słynnym, amerykańskim rajdzie Baja 1000, rekordowych jedenaście razy.

Team HRC planował wystawić w Dakarze aż pięciu motocyklistów. Niestety, Brazylijczyk Felipe Zanol i Brytyjczyk Sam Sunderland w grudniu nabawili się kontuzji podczas testów na pustyni Mojave w USA i w roku 2013 nie będą mogli ustawić się na starcie słynnego rajdu.

„Felipe Zanol i Sam Sunderland są częścią naszego programu od powstania teamu HRC i brali udział we wszystkich testach, z rajdem Maroka włącznie – mówi lider projektu, Katsumi Yamazaki.Otrzymaliśmy od nich cenne wskazówki i choć nie mogą wystartować w Rajdzie Dakar, nadal pozostają częścią ekipy. Sposób pracy naszego zespołu jest dużą częścią naszej siły, a naszym celem pozostaje wygranie Dakaru.”

Informacja prasowa

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
157 zapytań w 1,622 sek