Home / Inne / Historyczna wygrana Patryka Kosiniaka w Niemczech

Historyczna wygrana Patryka Kosiniaka w Niemczech

Patryk Kosiniak - foto. Felix Wiessmann

Patryk Kosiniak – foto. Felix Wiessmann

Patryk Kosiniak zdominował pierwszą rundę niemieckiego, motocyklowego pucharu Yamaha R6 Dunlop Cup. Po starcie z pierwszego pola 26-latek z Tarnowa prowadził od startu do mety niedzielnego wyścigu na torze Lausitzring, sięgając po swoje pierwsze zwycięstwo w serii i obejmując prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Następny wyścig już za tydzień.

Tarnowianin był poza zasięgiem rywali przez cały weekend, uzyskując najlepsze czasy we wszystkich sesjach treningowych, w sobotę pewnie sięgając po swoje pierwsze pole position, a w niedzielę komfortowo mijając linię mety na pierwszej pozycji i pokonując 32 rywali z całej Europy. W efekcie Kosiniak został pierwszym Polakiem w blisko 40-letniej historii serii, który wygrał wyścig niemieckiego pucharu Yamahy, będącego przedsionkiem prestiżowych mistrzostw Niemiec Superbike IDM.

Kosiniak, dla którego sezon 2016 jest piątym w tej kategorii, o kolejne zwycięstwo walczył będzie już za kilka dni. Druga runda Yamaha R6 Dunlop Cup odbędzie się już w najbliższy weekend na znanym z Formuły 1 torze Nurburgring. W tym roku „Kosa” wystartuje jednak nie tylko w Niemczech, ale także w wybranych rundach mistrzostw Polski, w których rok temu triumfował we wszystkich czterech wyścigach, do których przystępował.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Patryk Kosiniak
„Czuję się w tym roku na motocyklu bardzo komfortowo już od przedsezonowych testów, a na Lausitzring złapałem szybkie tempo już od pierwszej piątkowej sesji. Wygrałem wszystkie treningi z dość sporą przewagą, sięgnąłem po swoje pierwsze pole position i czułem się pewnie przed wyścigiem. W niedzielę prowadziłem od startu do mety i kontrolowałem sytuację. Jestem bardzo dumny, że mogłem dzisiaj wysłuchać Hymnu Polski ze szczytu podium jako pierwszy Polak w blisko 40-letniej historii niemieckiego pucharu Yamahy. Kolejny wyścig już za tydzień. Lubię tor Nurburgring i chcę tam walczyć o kolejną wygraną. Po tak dobrym początku sezonu jestem także przekonany, że to będzie nasz rok!”

Informacja prasowa

AUTOR: Thom@s

Założyciel MotoGP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Komentarze: 1

  1. No pięknie pięknie. W końcu dzieje się coś z POLSKIMI motoscigantami. Gratulacje Patryk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
151 zapytań w 1,091 sek