Home / Inne / Juniorzy Bogdanki po kolejne sukcesy na Silverstone

Juniorzy Bogdanki po kolejne sukcesy na Silverstone

Motocykliści zespołu Bogdanka Junior Team Poland wystartują w najbliższy weekend w szóstej rundzie Pucharu Europy Juniorów na słynnym, brytyjskim torze Silverstone. Adrian Pasek i Artur Wielebski liczą na walkę o miejsca na podium, a Szymon Kaczmarek na kolejne postępy i krok w kierunku ścisłej czołówki.

Pasek, który wygrał pierwszy wyścig sezonu, ale z powodu kontuzji prawego barku opuścił dwie rundy i spadł na siódme miejsce w tabeli, wciąż liczy na walkę o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Ubiegłoroczny drugi wicemistrz Polski klasy Superstock 600 do lidera, Austriaka Lukasa Wimmera, traci 35 oczek, co na 100 punktów wciąż możliwych do zdobycia w czterech ostatnich wyścigach, jest stratą jak najbardziej do odrobienia. Na słynnym torze Silverstone, na który w roku 1950 odbył się pierwszy w historii wyścig Formuły 1, junior Bogdanki liczy więc na walkę o zwycięstwo.

Równie wysoko, co „Pasio”, celuje jego kolega zespołowy, Artur Wielebski. Ubiegłoroczny mistrz Polski Superstock 600 i świeżo upieczony maturzysta, w klasyfikacji generalnej EJC ma tylko jeden punkt przewagi nad Paskiem, co zwiastuje nie tylko zaciętą walkę obu o triumf w klasyfikacji generalnej, ale także ciekawy, wewnętrzny pojedynek o miano najszybszego Polaka w serii.

Trzeci z juniorów Bogdanki, Szymon Kaczmarek, jest trzynasty w klasyfikacji generalnej i liczy na poprawę swojego najlepszego wyniku z tego sezonu, dwukrotnie wywalczonego, dziewiątego miejsca i zrobienie kolejnego kroku w kierunku ścisłej czołówki. Cała trójka testowała kilka dni temu na krótszej pętli toru Silverstone i jest dobrze przygotowana do weekendowych zmagań.

Niedzielny wyścig EJC, serii w której wszyscy zawodnicy dosiadają identycznych motocykli KTM 690 Duke, rozpocznie się o godzinie 15:25. Relacja na żywo na antenie Sportklubu.  

Adrian Pasek: „Jestem jeszcze trochę obolały, ale moja kontuzja nie sprawia mi już problemów podczas jazdy. Mogłem także wrócić do treningów i ogólnie czuję się dużo pewniej, niż podczas ostatniej rundy w Brnie. Wszystko to sprawia, że chcę znów walczyć o zwycięstwo i zbliżyć się do lidera klasyfikacji generalnej. Mamy ku temu dobrą szansę, ponieważ cała nasza trójka poznała niedawno tor Silverstone. Co prawda jeździliśmy tylko po jego połowie, ale spędziliśmy dużo czasu z Ronem Haslamem, brytyjską gwiazdą wyścigów motocyklowych, który odkrył przed nami wiele sekretów tego obiektu.”

Artur Wielebski: „Jestem w dobrej formie i czekam już na rundę na Silverstone. Mieliśmy tam okazję testować. To szybki i płynny obiekt, a jazda po nim to duża frajda. Zobaczymy, co zgotuje nam pogoda, ale niezależnie od warunków, chcę walczyć o dobry wynik. Adriana i mnie dzieli tylko punkt, a przy tym obaj mamy niewielką stratę do lidera tabeli, więc w niedzielę zapowiada się ciekawy i zacięty wyścig.”

Szymon Kaczmarek: „Testowaliśmy niedawno na Silverstone i mieliśmy okazję poznać połowę pętli, po której będziemy ścigali się w ten weekend. Trasa bardzo przypadła mi do gustu. Jest szybka, szeroka i techniczna, ale jednocześnie nie aż tak trudna, jak chociażby tor w Brnie. Liczę na kolejny finisz w pierwszej dziesiątce i dalsze postępy. Wygląda na to, że może czekać nas mokry weekend, ale niezależnie od pogody, liczę na kolejny, dobry wyścig.”

Igor Piasecki, Dyrektor Bogdanka Racing: „Cała trójka naszych juniorów w zeszłym tygodniu trenowała na motocyklach KTM na ‘międzynarodowej’ nitce Silverstone, która stanowi połowę toru, na którym będą ścigali się w ten weekend. Dodatkowe, wcześniej nie planowane treningi powinny pomóc im w równej walce z zawodnikami. którzy znają już ten obiekt. Adrian czuje się już dobrze, znacznie lepiej niż przed rundą w Brnie, więc liczę, że pokaże formę z początku sezonu i pociągnie za sobą Artura oraz z rundy na rundę szybszego Szymona.”

Informacja prasowa

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
157 zapytań w 1,586 sek