Home / Inne / Krzemień w IDM Superbike, Team LRP Poland z nowym składem w FIM EWC

Krzemień w IDM Superbike, Team LRP Poland z nowym składem w FIM EWC

Kamil Krzemień postanowił w pełni skoncentrować się w tym sezonie na startach w międzynarodowych, motocyklowych mistrzostwach Niemiec IDM Superbike jako fabryczny zawodnik BMW. Ekipa LRP Poland do walki w mistrzostwach świata FIM EWC stanie więc w nowym, choć już sprawdzonym składzie. 

22-letni Krzemień dołączył do zespołu Bartłomieja Lewandowskiego dwa lata temu, od tego czasu regularnie pokazując się jako jeden z najbardziej obiecujących młodych zawodników w MŚ FIM EWC.

W poprzednim sezonie polski zespół rywalizował także w serii IDM Superbike, gdzie Krzemień zwrócił na siebie uwagę szefostwa BMW, otrzymując propozycję startów w tegorocznych mistrzostwach Niemiec jako zawodnik fabryczny.

Choć początkowo Kamil planował kontynuowanie startów w obu seriach i dalszą walkę w MŚ FIM EWC w barwach zespołu LRP Poland, ostatecznie postanowił skupić się na cyklu IDM Superbike, aby w pełni wykorzystać szansę otrzymaną od BMW.

Team LRP Poland do walki w MŚ FIM EWC stanie więc w tym roku w nieco zmienionym składzie. Do Bartłomieja Lewandowskiego, Dominika Vincona i Bartłomieja Morańskiego dołączy ponownie Stefan Kerschbaumer, który wielokrotnie reprezentował już barwy polskiej ekipy.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Team LRP Poland jest właśnie we Francji, gdzie podczas dwudniowych testów przygotowuje się do pierwszego wyścigu sezonu MŚ FIM EWC, 24 Heures Motos, który odbędzie się już za trzy tygodnie na słynnym torze Le Mans.

„Naszą misją od samego początku jest promowanie Polski i polskich talentów w świecie motorsportu – mówi szef i zawodnik zespołu, Bartłomiej Lewandowski. – Spędziliśmy razem z Kamilem bardzo owocne dwa sezony i jesteśmy dumni, że daliśmy mu szansę zaimponowania BMW i zostania fabrycznym zawodnikiem marki, z którą blisko współpracujemy od lat. To dla Kamila życiowa szansa, dlatego rozumiemy jego decyzję i trzymamy za niego kciuki. Jednocześnie cieszę się, że będziemy mogli ponownie współpracować ze Stefanem, a także dać szansę Bartłomiejowi Morańskiemu, który jest kolejnym młodym i utalentowanym polskim zawodnikiem”. 

„To były dwa ekscytujące i pełne przygód sezony a ja będę bardzo miło wspominał nasze starty w FIM EWC na motocyklu w specyfikacji długodystansowej, ale nadszedł czas na nowe wyzwania – dodaje Kamil Krzemień. – W tym roku chciałbym w pełni wykorzystać szansę, jaką otrzymałem i jako fabryczny zawodnik BMW skupić się w całości na mistrzostwach IDM Superbike, które zaczynają się już niedługoRozstajemy się z zespołem LRP Poland w bardzo dobrej atmosferze i kto wie, być może nasze drogi ponownie skrzyżują się w przyszłości. Bardzo dziękuję całej ekipie za te dwa lata, doświadczenie, które zdobyłem i możliwości, jakie otrzymałem. Trzymam też kciuki za cały Team LRP Poland, któremu życzę jak najlepszych rezultatów w mistrzostwach świata”.

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
131 zapytań w 1,004 sek