Home / Inne / Mateusz Molik już w najbliższy weekend wystartuje w Poznaniu

Mateusz Molik już w najbliższy weekend wystartuje w Poznaniu

Młody zawodnik po dwóch latach nieobecności na polskiej scenie wyścigowej w dniach 28-29 maja zaprezentuje się podczas Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski.

Na domowym torze Mateusz wystartuje w klasie Supersport300. Junior Speed Day w tym sezonie ściga się w barwach Wójcik Racing Team na motocyklu Yamaha R3. Po dwóch latach startów w Northern Talent Cup, serii dla utalentowanej młodzieży z Europy środkowo-północnej, stanowiącej przedpole mistrzostw świata MotoGP, Mateusz wraca do ścigania w kraju. Młodego zawodnika z Poznania w tym roku będzie można zobaczyć nie tylko w wyścigach motocyklowych, ale również w Mistrzostwach i Pucharze Polski Pit Bike. – Bardzo się cieszę, z powrotu do polskich serii wyścigowych. Przez ostatnie dwa lata zgromadziłem spore doświadczenie, ścigając się z naprawdę szybkimi zawodnikami, w niezwykle zaciętej rywalizacji, gdzie o wygranej decydowały ułamki sekund – podkreśla Mateusz Molik. – W miniony weekend zwyciężyłem w klasie Stock 150 Junior w Pucharze Polski Pit Bike, co bardzo zmotywowało mnie do walki o kolejne trofea. W planie mam powtórzenie tego sukcesu w klasie Supersport300 już w najbliższy weekend. Do zobaczenia!

Kliknij, aby pominąć reklamy

Warto przypomnieć, że Mateusz Molik ma już na swoim koncie ma m.in. starty w Pucharze MiniGP Słowacji i Węgier organizowanym przez Junior International Motorcycle Championship, gdzie wywalczył trzecie miejsce. Gdy tylko skończył wymagany do uzyskania w Polsce wiek, czyli dwanaście lat, wystartował w Pucharze Polski w klasie Moto3. Był najmłodszym zawodnikiem w historii, doszło do tego dokładnie dzień po urodzinach stanowiących limit wiekowy. Wtedy na swoim koncie Mateusz miał już pierwszy sezon na Pit Bike. W 2018 roku startował w klasie Stock 125, rok później przeniósł się do Stock 150 Junior. W sezonie 2020 i 2021 startował we wspomnianym Northern Talent Cup.

Odbywające się w najbliższy weekend na torze Poznań wyścigi to pierwsza z czterech runda Mistrzostw Polski w Motocyklowych Wyścigach Torowych. Powtórka na torze Poznań odbędzie się w dniach 2-3 lipca, a tydzień później,10 lipca odbędzie się wyjazdowa runda na SlovakiaRing. Finał zmagań zaplanowano na 24-25 września również na torze w Poznaniu. Zawodnik wystartuje z numerem 7.

W sobotę 28 maja o godz. 9:20 zaplanowano kwalifikacje SSP300, a o 12:15 wyjazd do pierwszego wyścigu. W niedzielę o 11:40 odbędzie się wyścig drugi.

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
144 zapytań w 2,358 sek