Home / Inne / Max Biaggi spróbuje pobić rekord szybkości motocykla elektrycznego

Max Biaggi spróbuje pobić rekord szybkości motocykla elektrycznego

327,608km/h – tyle obecnie wynosi rekord szybkości, jaki na elektrycznym motocyklu Lightning SB220 w 2013 roku ustanowił Jim Hoogerhyde. Osiągnięcie to spróbuje przebić Max Biaggi, który od kilku lat przebywa na sportowej emeryturze, a także prowadzi swój własny zespół w serii Moto3. Bicie rekordu ma się odbyć na powierzchni słonego jeziora Uyuni w Boliwii.

Biaggi będzie bił rekord, dosiadając motocykla Voxan Wattman, zbudowanego przez firmę Venturi, do której należy na marka. Firma znana jest również z udziału w Formule E. Biaggi jest jej ambasadorem.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Zawsze uwielbiałem wyzwania. Kiedy mój przyjaciel Gildo Pastor przyszedł do mnie ze swoim planem bicia światowego rekordu prędkości na lądzie przy pomocy motocykla Voxan Wattman, o razu chciałem powiedzieć „tak”. Gildo jest zarówno ekspertem, jak i pionierem mobilności elektrycznej. Dzięki jego działaniom, Venturi Automobiles ustanowiło szereg rekordów.” – powiedział Max Biaggi.

Źródło: crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
140 zapytań w 2,372 sek