Home / Inne / Meklau i Jerman wygrywają krajowe tytuły

Meklau i Jerman wygrywają krajowe tytuły

Ostatni dzień finałowej rundy Alpe Adria na Slovakiaring był udany dla zespołu Suzuki GRANDys duo.Daniel Bukowski, który w sobotę przypieczętował tytuł w klasie Superstock 600 nie pojawił się już w niedziele na torze. Przewaga naszego zawodnika nad rywalami była już tak duża, że mógł spokojnie wrócić do domu i zacząć przygotowania do mistrzostw Europy w Albacete.

W jedynym wyścigu w którym w niedzielę startowali nasi zawodnicy było starcie w klasie Superbike. Andy Meklau wygrał te zawody, a Marko Jerman zjechał do boksów. Mimo, że Marko nie zdobył dodatkowych punktów został Mistrzem Słowenii w klasach Superbike i Superstock 1000. Andy kolejnym zwycięstwem przypieczętował mistrzostwo Austrii klasy Superbike.

Jacek Grandys, manager Suzuki GRANDys duo:

Bardzo się cieszę, że ten weekend ułożył się zgodnie z naszym planem. Zdobyliśmy w sumie pięć tytułów i potwierdziliśmy naszą siłę i możliwości. Duży udział w tym sukcesie miały opony Dunlop i zaangażowanie Sala Khana, który pomagał nam na każdym kroku. Dziękuję całemu zespołowi za zaangażowanie i wspaniałe emocje.

Daniel Bukowski, Mistrz Alpe Adria Superstock 600 2013:

Przed sobotnim wyścigiem bardzo się denerwowałem, nie lubię wyścigów gdzie muszę myśleć nie tylko o wygranej, ale głównie o punktach do klasyfikacji generalnej. Na torze poczułem, że mogę wygrać wyścig i wykorzystałem szansę. Dziękuję całemu zespołowi za wspaniały sezon i już nie mogę doczekać się mistrzostw Europy w Albacete.

Andy Meklau, Mistrz Austrii i Alpe Adria Superbike:

To był wspaniały weekend dla mnie, który zakończył się dwoma tytułami. W sobotę wygrałem Alpe Adria, w niedzielę mistrzostwa Austrii. Wygrana w niedzielę nie przyszła łatwo, Jan Halbich był bardzo szybki i walczyliśmy do ostatniego zakrętu. Chciałbym podziękować wszystkim w zespole Suzuki GRANDys duo, Jackowi i firmie Dunlop, która dostarczała dla mnie
wspaniałe opony. Jestem naprawdę szczęśliwy z rezultatów jakie osiągnęliśmy w tym sezonie.

Marko Jerman, Mistrz Słowenii Superbike i Superstock 1000:

Ten weekend nie był perfekcyjny dla mnie, ponieważ nadal odczuwam skutki kontuzji z Poznania. W połowie pierwszego wyścigu kontuzja dokuczała już dość znacznie i skończyłem te zawody na czwartym miejscu. W drugim wyścigu zjechałem do boksów. Początek sezonu był dla mnie doskonały, ale po kontuzji trzecie miejsce w Alpe Aria było najlepszym jakie
mogłem osiągnąć.

Wyniki niedziela:

Superbike:
1 Andy Meklau
2 Jan Halbich
3 Janez Prosenik
4 Berto Camlek
DNF Marko Jerman

Punktacja Alpe Adria 2013

Superstock 600:
1 Daniel Bukowski 167 pkt
2 Adrian Gyutari 136
3 Janos Chrobak 104
4 Jiri Kleich 98
5 Luca Tommasini 90

Superbike:
1 Andy Meklau 215 pkt
2 Jan Halbich 181
3 Marko Jerman 154
4 Irek Sikora 136
5 Berto Camlek 123

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
142 zapytań w 1,150 sek