Home / Inne / MŚJ Moto3: Holgado z premierowym zwycięstwem! Debiutant Alonso na podium!

MŚJ Moto3: Holgado z premierowym zwycięstwem! Debiutant Alonso na podium!

Daniel Holgado sięgnął po zwycięstwo w inauguracyjnym sezon wyścigu Mistrzostw Świata Juniorów Moto3 na portugalskim torze Estoril. Hiszpan wyprzedził na mecie swojego rodaka Davida Salvadora i Kolumbijczyka Davida Alonso, aktualnego mistrza European Talent Cup oraz lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Red Bulla. Zdobywca pole position Ivan Ortolla zajął ósme miejsce.

Wyścig liczył siedemnaście okrążeń. Z pole position startował Hiszpan Ivan Ortolla. Na okrążeniu formującym problemy z motocyklem miał Japończyk Sho Nishimura, w związku z czym jego maszyna musiała zostać zabrana do boksów. Na starcie kłopoty dopadły natomiast Włocha Mattię Volpi.

Po pierwszym okrążeniu prowadził Daniel Holgado przed Davidem Salvadorem, Jose Julianem Garcią i Takumą Matsuyamą. Ortolla spadł na piąte miejsce. Na dziewiątą lokatę awansował David Alonso, który zdominował ubiegłotygodniowy wyścig w Pucharze Red Bulla.

Holgado i Salvador narzucili wysokie tempo wyścigowe, w związku z czym odskoczyli od reszty. Grupę pościgową prowadził Matsuyama przed Garcią, Davidem Munozem i Ortollą. Na siódmą lokatę awansował Alonso, jednak posiadał znaczącą stratę do Hiszpana. Tymczasem wywrotkę w pierwszym zakręcie zaliczył Włoch Raffaele Fusco.

[ad2]

Na dwanaście kółek przed metą Francuz Clement Rouge był kolejnym z zawodników, który wylądował „na deskach”. Holgado i Salvador utrzymywali przewagę nad tercetem goniących ich rywali. Na czoło tej grupy awansował Matsuyama, który wyprzedzał Garcię, Munoza i Ortollę. Stratę do nich próbował zniwelować Alonso, za którym mknęli Brazylijczyk Diogo Moreira i Indonezyjczyk Saryo Aji. Czołową dziesiątkę, z pewną jednak stratą do poprzedzających go zawodników, zamykał Hiszpan Jose Antonio Rueda.

Im bliżej mety, tym przewaga Holgado i Salvadora malała. W końcu, gdy Matsuyama dociągnął grupę pościgową do duetu Hiszpanów, zdołał wyprzedzić Salvadora i próbował to samo zrobić z Holgado. Reprezentant Półwyspu Iberyjskiego jechał jednak bezbłędnie. Pierwsza dziewiątka wyraźnie się zacieśniała, gdyż siódmy Aji tracił już niecałe dwie sekundy do lidera. Na ósmą lokatę spadł natomiast Ortolla, który po udanych kwalifikacjach nie był w stanie prezentować równie dobrego tempa w wyścigu.

Na trzy kółka przed metą w walce o zwycięstwo liczyło się siedmiu zawodników, w tym debiutant David Alonso. Na czoło stawki wyszedł Matsuyama, który miał za sobą Holgado i Salvadora. Japończyk na prostej start-meta kolejnego kółka został jednak „połknięty” przez innych w związku z wykorzystaniem przez nich tunelu aerodynamicznego, w związku z czym spadł na szóstą lokatę.

Ostatnie kółko jako lider rozpoczął Holgado przed Salvadorem. Reprezentanci Hiszpanii narzucili zabójcze tempo. Trzecie miejsce zajmował Alonso, jednak Kolumbijczykowi pozostawała walka o utrzymanie podium. W szóstym zakręcie za szeroko pojechał Garcia, który o mało nie przypłacił tego upadkiem. W efekcie wypadł z walki o podium. W związku z tym jedynym rywalami zwycięzcy European Talent Cup pozostali Aji, Munoz i Matsuyama.

Ostatecznie Holgado sięgnął po wygraną przed Salvadorem. Obaj przyjechali wyraźnie przed pozostałymi. Najniższy stopień podium dopełnił David Alonso. Tuż zanim linię mety przecięli Aji, Munoz i Matsuyama. Garcia ostatecznie uplasował się na siódmym miejscu. Czołową dziesiątkę dopełnili Ortolla, Moreira i Scott Ogden.

Pełne wyniki wyścigu pod tym linkiem: https://www.fimcevrepsol.com/en/results/results?anyo=2021&type=2&circuito=170&categoria=140&what=3057

Źródło: fimcevrepsol.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Mefisto

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
144 zapytań w 1,632 sek