Home / Inne / Pirelli i Yamaha znów łączą siły z okazji Yamaha VR46 Master Camp

Pirelli i Yamaha znów łączą siły z okazji Yamaha VR46 Master Camp

Opony DIABLO™ Supercorsa (SC1 z tyłu i SC2 z przodu) pojawią się na YZF-R3s – modelach używanych przez pięciu młodych zawodników Mistrzostw FIM WorldSSP300 podczas treningów na torze Autodromo di Modena.

Współpraca między Pirelli i Yamahą w ramach Yamaha VR46 Master Camp została ponownie potwierdzona z okazji siódmej edycji tego wyjątkowego obozu szkoleniowego. Podczas treningów na torze zorganizowanych przez producenta motocykli z japońskiej Iwaty wraz z VR46 Riders Academy Valentino Rossi na Autodromo di Modena, uczestnicy będą korzystać z YZF-R3s wyposażonych w opony Pirelli DIABLO™ Supercorsa. Specyfikacja, która będzie zastosowana to opony SC1 w rozmiarze 110/70 ZR 17 z przodu oraz SC2 w rozmiarze 140/70 ZR17 z tyłu.
Siódma edycja Yamaha VR46 Master Camp odbędzie się w dniach 21 – 26 maja 2019 r. i obejmie pięć młodych talentów wybranych przez Yamaha z Mistrzostw Świata FIM Supersport 300. Mistrzostwa tej klasy odbywają się w ramach Mistrzostw Świata MOTUL FIM Superbike, w których Pirelli jest dostawcą opon dla wszystkich klas.

Wybrani zawodnicy na to wydarzenie to Holender Finn de Bruin (18), Włosi Kevin Sabatucci (20) i Jacopo Facco (19), francuski zawodnik Andy Verdoïa (16) i młoda hiszpańska zawodniczka Beatriz Neila (17), która jest również pierwszą kobietą uczestniczącą w edycji Yamaha VR46 Master Camp.

Ci młodzi jeźdźcy biorą również udział w Yamaha R3 bLU cRU Challenge, konkursie zorganizowanym w celu wspierania młodych zawodników Mistrzostw Świata FIM Supersport 300, celem dalszego rozwoju i walki o to, by zostać zawodnikiem wspieranym przez Yamaha w wyższych klasach pojemnościowych.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Decyzja o wyposażeniu wszystkich uczestników YZF-R3s w opony Pirelli DIABLO™ Supercorsa jest więc naturalnym wyborem, ponieważ zawodnicy korzystają z nich przy okazji udziału w Mistrzostwach Świata Supersport 300. Możliwość korzystania z pakietu motocyklowego, który już znają, pozwala im skupić się wyłącznie na bezcennych sugestiach, które zaoferują jeźdźcy VR46 Riders Academy, w tym sam Valentino Rossi, aby poprawić swój styl jazdy.

Aby ukończyć sesje torowe na torze wyścigowym Modena na Yamaha YZF-R3S wyposażonych w ogumienie Pirelli, pięciu zawodników wybranych do tej edycji Master Camp otrzyma możliwość trenowania na Galliano Park oraz Fisio Gym. Oprócz Valentino Rossiego i zawodników VR46 Riders Academy z młodymi uczestnikami będzie także Marco Belli, trzykrotny mistrz Wielkiej Brytanii, dwukrotny Mistrz Europy oraz mistrz serii American Flat Track. Wspierał ich będzie również trener fitness Carlo Casabianca. Po raz pierwszy zawodnicy będą trenować także w wodzie dzięki wsparciu działu Yamaha Motor Italy Marine.

Yamaha VR46 Master Camp, oprócz Alexa Gramigniego z Old School Racing, stanowi zatem kolejny projekt, w którym Pirelli w pełni współpracuje z Yamahą dając kolejny dowód silnych relacji istniejących między obiema firmami. Dzięki temu Pirelli i Yamaha maksymalizują zaangażowanie wyścigowe w Mistrzostwach Świata MOTUL FIM Superbike, w celu realizacji projektów mających na celu wspieranie zarówno młodych talentów motocyklowych, jak i amatorów, którzy chcą poprawić swój styl jazdy dzięki radom wielkich mistrzów.

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Świetny projekt :) Szkoda, że nie wzieli w swoje szeregi Daniela Blina, podobno to taki talent, przynajmniej Adam Badziak tak mówi :P

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
160 zapytań w 1,467 sek