Home / Inne / Podwójne zwycięstwo Biesiekirskiego w mistrzostwach Hiszpanii 

Podwójne zwycięstwo Biesiekirskiego w mistrzostwach Hiszpanii 

Piotr Biesiekirski w widowiskowym stylu wygrał oba wyścigi czwartej rundy motocyklowych mistrzostw Hiszpanii klasy Superstock 1000, na torze w portugalskim Estorilu w sobotę triumfując z przewagą trzech sekund, a w niedzielę, po zaciętej walce, o zaledwie cztery setne sekundy.

Najszybszy w kwalifikacjach, 21-latek z ekipy Fau55 Euvic Racing w pierwszym wyścigu na portugalskim torze Estoril musiał przebijać się z ósmej pozycji po zamieszaniu na starcie, ale po 17 okrążeniach walki wpadł na linię mety na pierwszym miejscu, ustępując tylko trzem zawodnikom mocniejszej klasy Superbike.

W drugim wyścigu jedyny Polak w połączonej stawce długo jechał na drugiej lokacie w klasie Superstock i czwartej łącznie, ale zaatakował na 14 z 17 okrążeń, sięgając nie tylko po zwycięstwo w swojej kategorii, ale także drugą pozycję w Superbike’ach.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Po czwartej rundzie mistrzostw Hiszpanii Piotr Biesiekirski jest w tabeli trzeci i ma na swoim koncie pięć zwycięstw oraz w sumie sześć podiów na siedem startów.

„Jestem bardzo szczęśliwy – mówi Piotr Biesiekirski. – Tydzień temu wróciłem do walki w mistrzostwach Europy Moto2 po kontuzji kolana, jakiej nabawiłem się właśnie tutaj, w Estorilu. W ten weekend mieliśmy bardzo dobre tempo, ale walka nie była łatwa. W pierwszym wyścigu musiałem się przebijać po zamieszaniu na starcie. W drugim walczyłem do ostatnich metrów, wygrywając z przewagą zaledwie czterech setnych sekundy. W obu wyścigach mogłem wysłuchać Mazurka Dąbrowskiego ze szczytu podium, z flagą Polski w dłoniach. Dla każdego sportowca to magiczne chwile. Bardzo dziękuję zespołowi i polskim kibicom, a teraz nie mogę już doczekać się kolejnej rundy mistrzostw Europy Moto2”.

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial oraz na oficjalnej stronie internetowej www.pbk74.com .

Źródło: informacja prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Coś tam jednak potrafi, ale w mistrzostwach Europy słabo jednak. Powyżej swojego poziomu już chyba się nie wzniesie.

  2. Parę zwycięstw i Piotrek zostaje za to doceniany,brawo Piotrek,dalej do przodu

  3. I to jest news! Brawo. Trzymam kciuki za dalszy rozwój kariery i gorąco kibicuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
150 zapytań w 2,046 sek