Home / Inne / Podwójne zwycięstwo Robina dla AF Racing Ducati na Oscherleben! Szybki Marko!

Podwójne zwycięstwo Robina dla AF Racing Ducati na Oscherleben! Szybki Marko!

Kolejny bardzo udany weekend dla ekipy AF Racing Ducati Toruń, tym razem podczas czwartej tegorocznej rundy Alpe Adria na torze w niemieckim Oscherleben.

„Czerwony team” jechał na niemiecki tor Motorsport Arena Oschersleben z kilkoma konkretnymi celami. Pierwszym było kolejne zwycięstwo Robina Kraaikamp w Alpe Adria Cup i umocnienie się przez niego na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej pucharu. Drugim – podtrzymanie dobrej passy Marko Jermana w mistrzostwach klasy Superbike i także w jego przypadku utrzymanie miejsca w czołówce tabeli. Trzecim – następny duży krok w poznawaniu cały czas jeszcze nowego dla teamu motocykla.

„Plan został wykonany – mówi wprost Dariusz Małkiewicz, szef zespołu. – Co prawda Marko nie udało się obronić znakomitego, czwartego miejsca w generalce, które zajmował przed tą rundą, jednakże różnice pomiędzy nim, a dwoma rywalami, którzy w tym zestawieniu go wyprzedzili, są minimalne i to jeszcze znowu może się odwrócić. Dla nas najważniejsze jest to, że po raz kolejny pokazał naprawdę dobrą, szybką jazdę i to, że coraz lepiej rozumie się z motocyklem. Marko tor w Oscherleben zna dobrze, jednak na Ducati jeździł tu po raz pierwszy. Nie przeszkodziło mu to jednak, żeby po raz kolejny skutecznie zawalczyć o miejsca w czołówce.

Utytułowany Słoweniec ścigający się w barwach „toruńskiego zespołu” już w trakcie wolnych treningów prezentował dobrą formę – zakończył je z 7. i 8. rezultatem. W kwalifikacjach był ósmy. Jeszcze lepiej radził sobie w najważniejszej części zawodów, czyli w wyścigach. Pierwszy z nich zakończył na 7., drugi – na 5. pozycji, przegrywając 4. lokatę niemalże o błysk szprychy. Fin Ville Valtonen na całym przeszło 51-kilometrowym dystansie był bowiem szybszy od Marko Jermana o niespełna dwie dziesiąte sekundy. Co więcej, w tym wyścigu zawodnik AF Racing „wykręcił” czwarty rezultat najszybszego pojedynczego okrążenia (Best Lap). Czołowa trójka tym razem była po zasięgiem Marko, Ville i pozostałych zawodników.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Wiele radości miłośnikom Ducati i wiernym fanom zespołu dostarczył Robin Kraaikamp. Holender z polską licencją podczas zawodów w Saksonii był absolutnym dominatorem w Pucharze Alpe Adria w klasie maszyn do 1000ccm. Wygrał wszystko, co tylko mógł w ten weekend wygrać. W pierwszym treningu wolnym uzyskał rezultat lepszy od kolejnego zawodnika aż o półtorej sekundy, podczas drugiego – o 0,863 s, z kolei w sesji kwalifikacyjnej – o 0,732 s. W wyścigach ani myślał zwalniać tempa. W obu triumfował w doprawdy znakomitym stylu i tym samym umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji całego sezonu. Po raz kolejny dobrze zaprezentował się, zwłaszcza podczas treningów i kwalifikacji, Maciej Ukleja. To jego drugi z rzędu poniekąd gościnny występ w barwach zespołu, którego barwy regularnie reprezentował w poprzednich kilku sezonach.

Na torze po raz kolejny bardzo dobrze zaprezentowali się nie tylko reprezentanci teamu, ale też ich wyścigowe Panigale V4 R.

W dalszym ciągu coraz lepiej poznajemy ten motocykl, co zapewne będzie dawało efekty jeszcze w tym sezonie, a niewątpliwie w kolejnym – podkreśla Dariusz Małkiewicz. – Jak już wielokrotnie podkreślaliśmy, nadrzędnym priorytetem dla nas na ten rok było właśnie jak najlepsze poznanie tego nowego Panigale i drzemiącego w nim potencjału. W Oscherleben testowaliśmy kolejne, nowe rozwiązania i te próby też wypadły na duży plus.

Uczestników tegorocznych mistrzostw Alpe Adria czekają już tylko dwie odsłony cyklu. Fani Ducati i Marko Jermana z dużą nadzieją czekają te ostatnie rundy czempionatu, gdyż chorwacki Autodrom Grobnik (23-25. sierpnia) to w zasadzie „domowy” tor Marko, a z kolei w czeskim Moście (27-29. września) Słoweniec też czuje się niemalże jak u siebie, również notował tam bardzo dobre występy.

Tekst: Tomasz Niejadlik (AF Racing Ducati Toruń)
Zdjęcia: Mateusz Jagielski

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
136 zapytań w 1,190 sek