Home / Inne / Suzuki GRANDys duo wygrywa na otwarcie sezonu Alpe Adria

Suzuki GRANDys duo wygrywa na otwarcie sezonu Alpe Adria

Zespół Suzuki GRANDys duo od podwójnego zwycięstwa w klasie Superbike rozpoczął rywalizację w tegorocznych mistrzostwach Alpe Adria. Na włoskim torze Adria Raceway duet Marko Jerman i Andy Meklau zajęli dwa pierwsze miejsca w najważniejszej z klas. 

Marko dodatkowo z czasem 1’14.911 pobił rekord toru i zdobył bonusowy punkt za najlepsze okrążenie wyścigu.

Blisko zwycięstwa było też w klasie Superstock 1000, gdzie Jerman zajął drugie miejsce. Niestety w końcówce wyścigu opony nie pracowały tak dobrze jakby oczekiwał nasz zawodnik, ale drugie miejsce to też dobry początek sezonu. Czwarty w tym wyścigu był Andy.

We Włoszech sukces odniósł też Daniel Bukowski, który debiutując na Adria Raceway był drugi w klasie Superstock 600.

Ponieważ była to pierwsza runda tegorocznych mistrzostw Alpe Adria klasyfikacja generalna jest identyczna, jak wyniki wyścigów.

Jacek Grandys, manager Suzuki GRANDys duo:

Cieszę się z takiego początku sezonu. Malkontent powiedziałby, że można było wygrać więcej, ale najważniejsze są wysokie punkty na starcie sezonu. Następne rundy odbędą się na torach, które są doskonale znane naszym zawodnikom i liczę, że znów będziemy w czołówce.

Marko Jerman, Superbike i Superstock 1000:

Ciszę się, że obronę tytułu rozpoczęliśmy od zwycięstwa. Dobrze się czuję na tym krótkim torze i była szansa na dwa zwycięstwa, ale cieszę się z tego co udało się wywalczyć. Sezon jest długi i wszystko jeszcze przed nami.

 Daniel Bukowski, Superstock 600:

Już nie pamiętam, kiedy ostatni raz jeździłem po nowym dla mnie obiekcie i zapomniałem, jaką frajdę sprawia mi nauka nowego toru. Z Włoch wracamy bardzo pozytywnie nastawieni na cały najbliższy sezon i gotowi do następnej rundy. Dziękuję całemu zespołowi Suzuki GRANDys duo, który jak zwykle sprawił się wyśmienicie.

Wyniki Alpe Adria Adria Raceway:

 

Superbike:

1  M. JERMAN SLO

2  A. MEKLAU AUT

3  J. PROSENIK SLO

4  J. HALBICH CZE

5  I. SIKORA POL

 

Superstock 1000:

1  M. FILLA CZE

2  M. JERMAN SLO

3  M. CHOY BUL

4  A. MEKLAU AUT

5  M. SEMBERA CZE

 

Superstock 600:

1  D. NORI ITA

2  D. BUKOWSKI POL

3  J. CHROBAK HUN

4  D. TIBALDO ITA

5  L. TOMMASINI ITA

Informacja prasowa

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
155 zapytań w 1,517 sek