Home / Inne / Upadek Pawelca po walce o TOP10 w debiucie w Red Bull Rookies Cup na Le Mans!

Upadek Pawelca po walce o TOP10 w debiucie w Red Bull Rookies Cup na Le Mans!

Milan Pawelec zmierzał po finisz w czołowej dziesiątce 1. wyścigu Red Bull Rookies Cup we Francji, ale finalnie skończyło się upadkiem polskiego zawodnika w jego debiutanckim starcie w wyścigu tej serii. Przypomnijmy, że polski zawodnik przystąpił do weekendu na Le Mans świeżo po zabiegu operacyjnym kontuzjowanej dłoni, przez którą nie mógł pojechać dwa tygodnie temu w Jerez.

Pawelec startował z dalekiej, 21. pozycji, ale w wyścigu miał znakomite tempo i szybko odrabiał kolejne pozycje, co ważne – nie w wyniku oddawania ich przez rywali – a po walce. Po uporaniu się z grupą zawodników znalazł się na 12. miejscu i rozpoczął pogoń za TOP10. Gdy był już w kontakcie z dwójką rywali na przedostatnim okrążeniu, zaliczył jednak upadek i nie dojechał do mety. Drugi wyścig na torze Le Mans odbędzie się w niedzielny poranek – już o 8:45.

Kliknij, aby pominąć reklamy

A jak relacjonuje wyścig sam zawodnik? „CO ZA WYŚCIG! Podczas mojego pierwszego wyścigu Red Bull MotoGP Rookies Cup przebiłem się dzisiaj w Le Mans z 21. na 12. pozycję i na finiszu miałem w zasięgu ręki pierwszą dziesiątkę. Dogoniłem dwóch zawodników jadących przede mną, ale na przedostatnim kółku zaliczyłem niegroźną wysiadkę na nierówności w ósmym zakręcie. Nic mi nie jest, więc jutro rano walczymy raz jeszcze w wyścigu numer dwa. Dzięki za Wasz doping! „ – napisał.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Ajjjj szkoda,było 12 miejsce,jutro kolejna szansa,trzymamy kciuki

  2. Szkoda upadku, ale potencjał ma na dobre wyniki. W punkty z palcem w nosie powinien się wbijać jak będzie w pełni zdrów :)

  3. Przebijał się spektakularnie, walki się nie boi tempo złapie to kwestia czasu przy takim talencie. Tak trzymać.
    Jutro od 8.45 trzymamy kciuki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
152 zapytań w 2,537 sek