Home / IDM / Wieczorkiewicz gotowy do ścigania w Schleizu

Wieczorkiewicz gotowy do ścigania w Schleizu

Po krótkiej przerwie wakacyjnej do ścigania wraca seria IDM. Tym razem czeka nas runda na legendarnym, częściowo ulicznym torze Schleizer Dreieck, który w tym roku świętuje 100 lat istnienia. Dla startującego w klasie Supersport 600 Wojciecha Wieczorkiewicza będzie to debiut na tym obiekcie. 

Na papierze tor w Schleizu nie wyróżnia się niczym szczególnym. Jest to jednak piekielnie szybki i trudny obiekt, więc ważne będzie, aby jak najszybciej nauczyć się jego nitki i znaleźć dobrą bazę ustawień.

Ostatnia runda w Moście poszła nie do końca po myśli Wojtka, jednak podczas wieńczącego ją wyścigu udało mu się odzyskać dobre odczucia na motocyklu. Daje to więc pewne powody do optymizmu przed nadchodzącymi zmaganiami.

“Wracamy do ścigania po dłuższej przerwie i czekają nas teraz intensywne tygodnie. Nie mogę się już doczekać powrotu na motocykl. Dla mnie będzie to wyjątkowy weekend, gdyż nigdy wcześniej nie miałem okazji jeździć po torze ulicznym. Również atmosfera związana z obchodami stulecia tego obiektu na pewno będzie jedyna w swoim rodzaju. Mam przy tym nadzieję, że uda mi się kontynuować passę finiszów na punktowanych pozycjach. Na pewno spodziewam się świetnego ścigania w towarzystwie wielu kibiców.”

Po trzech rundach Wieczorkiewicz ma na koncie 11 punktów i zajmuje siedemnastą pozycję w klasyfikacji generalnej. Wyścigi z udziałem Wojtka odbędą się niedzielę o 11:40 i 15:50 i można je będzie obejrzeć tutaj LINK

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Aleksander Bala

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
147 zapytań w 1,325 sek