Home / IDM / Wieczorkiewicz zmotywowany przed rundą w Assen

Wieczorkiewicz zmotywowany przed rundą w Assen

Niecałe dwa tygodnie po udanym debiucie na Red Bull Ringu, startującemu w klasie Supersport Wojciechowi Wieczorkiewiczowi, przyjdzie się zmierzyć z kolejnym znanym z MotoGP czy World Superbike torem – TT Circuit Assen, na którym nigdy wcześniej nie jeździł.

Debiut na holenderskim obiekcie z pewnością nie będzie łatwym wyzwaniem. Tor w Assen słynie z szybkich sekcji zakrętów, gdzie błąd w jednym jest tym samym powodem braku prędkości w kilku kolejnych. Wojtek będzie musiał więc szybko nauczyć się nitki jeśli chce tutaj walczyć o punkty, gdyż większość zawodników dobrze zna ten tor. Na korzyść Poznaniaka pracuje jednak fakt, że jest to domowa runda dla jego zespołu, więc będzie mógł korzystać z ich doświadczenia.

Po udanej rundzie na Red Bull Ringu liczę, że w Assen również będę walczył o punkty. Mam pozytywne nastawienie odnośnie tego toru, więc mam nadzieję, że pogoda nam dopiszę i będę miał tu dobre tempo.”

Po pięciu rundach Wieczorkiewicz ma na koncie 17 punktów i zajmuje siedemnastą pozycję w klasyfikacji generalnej. Wyścigi z udziałem Wojtka odbędą się w niedzielę o 13:50 i 17:10 i można je będzie obejrzeć tutaj LINK.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Aleksander Bala

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
142 zapytań w 1,262 sek