Home / Inne / Wójcik Racing Team przed nowym wyzwaniem w MŚ FIM EWC

Wójcik Racing Team przed nowym wyzwaniem w MŚ FIM EWC

Motocykliści polskiego Wójcik Racing Teamu rozpoczynają na francuskim torze Le Mans kolejny sezon rywalizacji w długodystansowych mistrzostwach świata FIM EWC. Tym razem do walki stają jednak na motocyklach marki Honda. 

Jedyny polski zespół w tegorocznym cyklu FIM EWC ma już na swoim koncie podia w najsłynniejszych wyścigach 24-godzinnych, ale tym razem do walki przystępuje korzystając z zupełnie nowych maszyn.

We Francji załogi 77 i 777 po raz pierwszy dosiądą motocykli Honda CBR1000RR SP, przygotowanych w rekordowym tempie dzięki bliskiej współpracy z polskim oddziałem i japońską centralą legendarnej marki.

W klasie EWC do walki na maszynie 77 stają młodzi Polacy: Jurand Kuśmierczyk, Kamil Krzemień i Artur Wielebski, a także węgierski rezerwowy, Balint Kovacs.

W kategorii Superstock za sterami zmieniać się będzie z kolei niesamowicie doświadczony i utytułowany skład: Włoch Kevin Manfredi, Portugalczyk Sheridan Morais oraz Brytyjczycy, Danny Webb i Gino Rea.

Ten ostatni to mistrz świata z sezonu 2022, wracający na tor po groźnym wypadku i od razu imponujący podczas czwartkowych pierwszych kwalifikacji.

24-godzinny wyścig w Le Mans, pierwsza z czterech rund MŚ FIM EWC, rozpocznie się w sobotę o godzinie 15:00 i będzie relacjonowany na żywo na antenach Eurosportu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Już sam fakt, że w ogóle jesteśmy na starcie Le Mans, jest ogromnym sukcesem – mówi manager i współwłaściciel zespołu, Sławomir Kubzdyl. – W normalnych okolicznościach zmiana dostawcy motocykla wymaga roku przygotowań. My pokazaliśmy raz jeszcze, że „Polak potrafi” i dokonaliśmy tego w dwa i pół miesiąca. Chciałbym za to bardzo podziękować całemu zespołowi, wszystkim naszym dostawcom i oczywiście Hondzie. Co prawda w dłuższej perspektywie chcemy ponownie walczyć o podia, ale do pierwszej rundy sezonu podchodzimy inaczej. Skupiamy się przede wszystkim na nauce, testach i dokładnym sprawdzeniu naszego nowego pakietu w warunkach wyścigowych. Z każdą sesją poprawiamy ustawienia i cały czas idziemy w dobrym kierunku, ale wiemy, że przed nami długa droga i bardzo wymagający wyścig”. 

Więcej informacji o Wójcik Racing Teamie na profilu www.facebook.com/wojcikracingteam oraz stronie wojcikracingteam.pl .

Źródło: informacja prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
147 zapytań w 1,720 sek