Home / Inne / Wójcik Racing Team na nowych motocyklach w FIM EWC

Wójcik Racing Team na nowych motocyklach w FIM EWC

Ekipa Grzegorza Wójcika w sezonie 2024 wystawi w pełnym cyklu mistrzostw świata FIM EWC dwa motocykle marki Honda.

Wójcik Racing Team w MŚ w wyścigach długodystansowych rywalizuje od 2017 roku, nie tylko wielokrotnie stając na podium indywidualnych zawodów, ale również regularnie walcząc o podium w klasyfikacji generalnej.

Sezon 2024 będzie dla polskiego zespołu nowym wyzwaniem. Obie załogi, 77 i 777, wystartują w FIM EWC dosiadając motocykli Honda CBR1000RR-R Fireblade SP.

Ekipa 77 nadal rywalizować będzie w klasie EWC, korzystając z ogumienia Pirelli. Zespół 777, który zakończył sezon 2023 na czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej, będzie ścigał się w kategorii Superstock, używając identycznych dla wszystkich opon Dunlop.

Sezon MŚ FIM EWC składać się będzie z czterech wyścigów, dwóch francuskich, 24-godzinnych klasyków; Le Mans i Bol d’Or oraz ośmiogodzinnych zmagań w belgijskim Spa-Francorchamps i na japońskim torze Suzuka.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Pełen skład obu wspieranych przez PKN ORLEN ekip Wójcik Racing Teamu potwierdzony zostanie wkrótce. Sezon 2024 rozpocznie się 20 kwietnia od wyścigu w Le Mans.

„Po sześciu bardzo udanych latach startów w MŚ FIM EWC i wspólnej dekadzie postanowiliśmy podjąć nowe wyzwanie – mówi szef zespołu, Grzegorz Wójcik. – Razem z Yamahą odnieśliśmy wiele sukcesów zarówno w mistrzostwach świata, jak i w mistrzostwach Polski czy europejskim cyklu Alpe Adria. Jesteśmy bardzo wdzięczni za wsparcie, jakie otrzymaliśmy w tym czasie, zarówno od polskiego oddziału, jak i europejskiej centrali. Zawsze będziemy miło wspominać ten okres. Sezon 2024 oznacza dla nas jednak początek nowej przygody. Jesteśmy bardzo podekscytowani nowym wyzwaniem, nauką nowego pakietu i współpracą z Hondą. Zdajemy sobie sprawę, że czeka nas trudne zadanie, ale dysponujemy zgranym, doświadczonym zespołem i świetnymi zawodnikami, dlatego nie możemy doczekać się pierwszych testów i wyścigu w Le Mans”.

Więcej informacji o Wójcik Racing Teamie na profilu www.facebook.com/wojcikracingteam oraz stronie wojcikracingteam.pl .

Źródło: informacja prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
143 zapytań w 1,888 sek