Home / Moto2 / Moto3 / 30 lat i koniec – Pons odchodzi z Moto2!

30 lat i koniec – Pons odchodzi z Moto2!

Pons Racing, jedna z najdłużej działających ekip w mistrzostwach świata grand prix, ogłosiła, że opuści arenę Moto2 na zakończenie sezonu 2023. Hiszpańska drużyna, kierowana przez założyciela Sito Ponsa, przez trzy dekady stanowiła filar padoku, debiutując w sezonie 1993 w klasie 500ccm, po zakończeniu kariery wyścigowej założyciela.

Jednak Pons zdecydował się zamknąć dział Moto2, w tym roku startując z Sergio Garcią i Aronem Canetem w składzie: „Czasami trzeba podejmować pewne decyzje, i myślę, że teraz nadszedł czas, aby zakończyć ten bardzo udany okres, jaki mieliśmy z drużyną. Podczas mojej kariery minęły 42 lata w mistrzostwach, i gdy tworzyliśmy ten projekt, wiedzieliśmy, że chcemy być drużyną protagonistów, i sezon za sezonem zawsze walczyliśmy w czołówce.”

„I nasz okres w MotoGP był bardzo udany, tak samo jak lata spędzone w Moto2. Jestem dumny, że przyczyniłem się do rozwoju sportowych karier wszystkich tych zawodników i że niektórzy z nich wciąż są częścią MotoGP. Zobowiązaniem Pons Racing zawsze było wspieranie hiszpańskich zawodników i służenie jako ścieżka do MotoGP, i tak też zrobiliśmy, zapewniając im najlepsze narzędzia do osiągania najlepszych wyników oraz szkoląc ich zawodowo i osobiście.” – dodał.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Pons Racing cieszy się świetnym wynikiem zarówno w kategorii królewskiej 500ccm/MotoGP, jak i w kategorii Moto2, odnosząc zwycięstwa z Maxem Biaggim, Alexem Barrosem, Makoto Tamadą i Lorisem Capirossim w pierwszej z nich, podczas gdy w Moto2 zdobyli tytuł z Polem Espargaro w 2013 roku.

W miejsce Pons Racing do Moto2 wejdzie zespół MT Helmets – MSi, obecnie rywalizujący w Moto3 z Diogo Moreirą, a hiszpańska ekipa planuje wspierać brazylijskiego zawodnika w procesie awansu.

Źródło: bikesportnews.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy kibicowałeś któremuś z zawodników Ponsa w czasie rywalizacji w Moto2?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
141 zapytań w 1,952 sek