Home / MotoGP / Pons chciał zastąpić Suzuki w stawce MotoGP

Pons chciał zastąpić Suzuki w stawce MotoGP

Sito Pons przyznał, że rozmawiał z organizatorami MotoGP na temat wystawienia swojego zespołu w królewskiej klasie i tym samym zapełnieniu luki po Suzuki, które pożegnało się po sezonie 2022. Plan jednak nie wypalił i w tym roku zobaczymy w stawce o dwa motocykle mniej.

Pons prowadził już niegdyś zespół w królewskiej klasie – do sezonu 2005, kiedy to dla ekipy Camel Honda jeździli Alex Barros z Troy’em Baylissem. Potem po przerwie, od 2009 roku jego zespół jeździ już tylko w klasie 250ccm/Moto2.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Mieliśmy wiele rozmów dotyczących MotoGP z szefem Dorny, Carmelo Ezpeletą. Oficjalnie zapytaliśmy, czy możemy wrócić do MotoGP z Team Pons. Ale Carmelo jasno dał do zrozumienia, że chce producenta, i nie zakontraktuje w tym momencie kolejnego zespołu satelickiego”. – powiedział Sito Pons.

„To była jasna odpowiedź. Od wielu lat prosiliśmy o miejsce w MotoGP. Raz była taka możliwość, ale nie wykorzystaliśmy jej bo nie było producenta, który dostarczyłby nam motocykle. Kiedy Suzuki ogłosiło decyzję w maju, poprosiliśmy ponownie. Rozmawialiśmy z Carmelo. Mamy zasoby, mamy doświadczenie. Ale niestety – dla prywatnego zespołu nie ma tam miejsca”. – dodał.

Źródło: speedweek.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy Dorna powinna pozwolić na kolejny zespół satelicki na sezon 2023?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Dorna chce producenta. No to się chyba nie doczeka, bo chętnych jakoś nie widać. Z jednej strony dobrze jakby wszedł Pons, było by tyle motocykli co poprzednio, no ale na czym by oni jeździli? Chyba kolejne dwa Ducati i 10 maszyn w stawce, bo Yamaha niezainteresowana, Honda to ma dosyć problemów z głównym zespołem, Aprilia dopiero zaczyna z jedną satelitą, no może jedynie KTM i jakiś Red Bull Pons.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
178 zapytań w 1,456 sek